Сервісним центром з повірки та ремонту газових лічильників АТ «ДОНЕЦЬКОБЛГАЗ» за 10 місяців 2021 р. при проведенні експертиз побутових лічильників газу було виявлено 93 випадків пошкоджень та несанкціонованих втручань в роботу лічильників газу. Лише за листопад, станом на 15 число,  було зафіксовано 12 випадків втручань в роботу лічильників газу.

Нагадуємо, що пошкодження споживачем пломбування, пошкодження лічильника газу або несанкціоноване  втручання в роботу лічильників  газу відноситься до порушень вимог Кодексу ГРМ, внаслідок яких здійснюється перерахунок (донарахування) об’ємів спожитого природного газу або зміна їх режиму нарахування. Також застерігаємо споживачів природного газу, що деякі навмисні пошкодження лічильника газу можуть спричинити розгерметизацію лічильника та привести до трагічних випадків.

У разі незгоди споживача з висновками комісії або за вимогою АТ «ДОНЕЦЬКОБЛГАЗ», експертиза побутового лічильника або пломби здійснюється суб’єктами судово-експертної діяльності, діяльність яких регулюється Законом України«Про судову експертизу».