Оберіть розділ, що вас цікавить

Що потрібно знати для повірки газового лічильника?

У разі отримання повідомлення про зняття побутового лічильника газу на повірку, споживач ЗОБОВ’ЯЗАНИЙ забезпечити доступ представникам Оператора ГРМ до нього після пред’явлення ними службових посвідчень для демонтажу лічильника (або його повірки на місці встановлення).

На період зняття прибору Оператор ГРМ встановлює лічильники газу з обмінного фонду.

У разі відмови в доступі споживачу змінюється режим нарахування об’ємів природного газу відповідно до вимог Кодексу ГРМ.

Зняття лічильника газу на періодичну повірку здійснюється у присутності споживача. За необхідності розпломбування лічильника, представник Оператора ГРМ складає акт розпломбування, який підписується споживачем (власником або наймачем об’єкта побутового споживача).

Після встановлення повіреного лічильника газу Оператор ГРМ здійснює пломбування повіреного лічильника газу, про що також складає акт про пломбування, який також має підписати споживач.


НА ВАРТІ ЕНЕРГОНЕЗАЛЕЖНОСТІ

Хто може встановити газовий лічильник?

Встановлення лічильників газу здійснюється газорозподільним підприємством або підприємствами і організаціями, які мають необхідні ліцензії та дозвіл на виконання таких робіт. Виконавець, після встановлення лічильників, зобов'язаний видати споживачеві акт та розрахунковий документ, якщо лічильник встановлений за рахунок споживача.

Якi наслідки відмови від встановлення лічильника

Відповідно до Кодексу газорозподільних систем споживання природного газу без лічильників, буде розраховуватися згідно норм споживання природного газу.

У разі відмови споживача від встановлення суб'єктами господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території, лічильників газу розподіл природного газу припиняється населенню, що проживає у квартирах та приватних будинках, в яких газ використовується:

 - комплексно, у тому числі для опалення, - з 1 січня 2012 року;

 - для підігріву води та приготування їжі - з 1 січня 2016 року;

 - тільки для приготування їжі - з 1 січня 2021 року.

Споживачі можуть за свої кошти встановити у квартирах індивідуальні прилади обліку.

Так чи нi, що згодом постачання газу без обліку буде неможливе

Відповідно до Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» постачання природного газу здійснюється за умови його комерційного обліку:

1) для населення, що проживає у квартирах та приватних будинках, у яких природний газ використовується:

 - комплексно, у тому числі для опалення, - з 1 січня 2012 року;

 - для підігріву води та приготування їжі - з 1 січня 2016 року;

 - тільки для приготування їжі - з 1 січня 2021 року;

2) для інших споживачів - з 1 липня 2011 року.

Коли передавати показання лічильника

Зняття показань лічильників газу повинні проводитися споживачем щомісяця, станом на 1 число. Передавати дані за попередній місяць необхідно з 1 по 5 число поточного місяця.

Такі заходи дозволять користувачем блакитного палива бути впевненими, що вони платять за той обсяг газу, який фактично використовували.

Як передавати показання лічильника

Передати показання лічильника можна наступними способами:

1) Подзвонивши по номерам телефонів, які зазначені на сайті ПАТ "Донецькоблгаз" (розділ "Структурнi пiдроздiли"), або на сайті УГГ; 
2) особисто оператору (на прийомі);
3) вказавши показання лічильника газу на 1 число місяця в платіжному документі;
4) передати показання по Інтернету.

Якщо не передати показання вчасно

При відсутності інформації від абонента про показання газового лічильника, абонентський відділ служби обліку газу вносить на особовий рахунок абонента плановi місячні обсяги, виходячи з групи споживання, згідно "Кодексу газорозподільних систем".

Чи необхідно встановлювати сигналізатор загазованості?

Газовий сигналізатор потрібен для постійного контролю наявності в повітрі природного чи чадного газу в допустимих концентраціях.

Якщо ці концентрації перевищені, тоді він спрацьовує, сигналізуючи про небезпеку, що загрожує здоров’ю чи навіть життю людини.

Наявність сигналізатора загазованості є обов’язковою умовою для споживачів природного газу, які експлуатують газові прилади з відводом продуктів згорання через димохід.