Природний газ - найкомфортніший, екологічний і ефективний енергоносій. Ні хто не стане сперечатися з таким визначенням, адже він приходить на заміну дров і вугілля, які вимагають постійної присутності людини. Найчастіше ми розуміємо, що означає для нас комфорт тоді, коли ми його втрачаємо. Але за комфорт, як і за все інше в цьому житті потрібно платити, і не тільки грошима.

Як часто ми замислюємося про те, чи правильно ми використовуємо природний газ? І не тільки з точки зору екологічної чистоти та ефективності, але й екологічно безпечного використання? Виконання правил користування газом і є плата за вашу безпеку. Ви, і тільки ви вирішуєте, чи виконувати рекомендації працівників газового господарства щодо правильного використання газу або сподіватися на «авось» і переконувати себе, що зі мною нічого «такого», як показують по телевізору, не станеться.

«Ніщо не вічне під місяцем» - сказав класик і максимально точно дав визначення плину часу, яке впливає на нас і навколишній світ з лякаючою швидкістю. Не встигли ми насолодитися новим котлом, водонагрівачем або газовою плитою, і ось вже щось поламалося, щось не працює, а з часом і взагалі вимагає заміни. Якщо пристрій, що використовує газ, досить складний, то ми беремо в руки інструкцію, і дізнаємося правила його експлуатації, не дочитуючи її до кінця. А хто з нас хоч раз читав інструкцію з користування газовою плитою?

В інструкціях по експлуатації, завод - виробник крім правил користування вказує і термін експлуатації (читай життя) приладу, і багато хто з нас з подивом дізнаються, що газова плита, встановлена 20 років тому, може експлуатуватися не більше 15-ти. Молоде покоління реагує більш гнучко, погоджуючись з такими доводами, а ось люди старшого віку, які зберегли в пам'яті те, як раніше держава через комунальні управління самостійно змінювало газові прилади, йдуть в ЖЕКи з вимогою безкоштовно поміняти газові плити. І тут їх чекає неприємна новина. Раніше квартири були у власності держави і тому прилади змінювалися за його рахунок. «А у вас квартира приватизована?», «Заміна приладів покладається на власника житла!». Ось вона - зворотна сторона приватизації. І хочемо ми цього, чи ні, - за всі ремонти і заміни в нашій приватизованій квартирі ми повинні платити самі!

Але повернемося до питання безпеки ваших квартир при користуванні газом. У правилах міститься вимога, відкривати кватирку при користуванні газовою плитою. Але чи багато хто зважаться на такий крок взимку, коли м'яко кажучи, якість послуги опалення залишають бажати кращого? Приток повітря з кватирки забезпечує правильне і якісне згоряння природного газу. А якщо повітря не вистачає? При неповному спалюванні газу починає утворюватися чадний газ, який смертельно небезпечний для людини. Але його небезпека ще і в тому, що цей газ без кольору і запаху. Визначити його наявність без спеціального приладу, а також смертельну або допустиму концентрацію його на вашій кухні - неможливо!

В даний час при виконанні газифікації, або пов'язаних з нею реконструкцій, встановлюються такі прилади - комбіновані сигналізатори загазованості. Вони встановлюються спільно з клапанами - відсікачами і здатні припинити подачу газу при виявленні небезпечних концентрацій метану або чадного газу.

Звернувшись в будь-яке з Управлінь по газопостачанню та газифікації ПАТ «Донецькоблгаз» за контактними телефонами вказаними на нашому сайті, ви отримаєте повну консультацію по установці і експлуатації сигналізаторів загазованості в будинках і квартирах, де вони не були встановлені.

Фахівці ПАТ «Донецькоблгаз» спираючись на досвід своєї роботи і високий професіоналізм, хочуть сказати вам: установка сигналізаторів загазованості гарантує високий рівень вашої безпеки при використанні газу в побуті.

Також хочемо нагадати, що всі роботи на діючих газопроводах мають право виконувати тільки працівники спеціалізованих газових господарств. Самостійне втручання в систему газопостачання веде до кримінальної відповідальності.

Ми впевнені, що звернувшись до нас, ви знайдете в нашій особі надійних партнерів і професійних фахівців.