Інформаційне повідомлення для побутових споживачів ПАТ "Донецькоблгаз"

З 1 січня 2020 року відбувся розділ плати за природний газ. Це було зроблено на виконання Постанови НКРЕКП № 2080 від 7 жовтня 2019 року. Таким чином регулятор прийняв рішення, яким вніс зміни до Кодексу газорозподільних систем, в методику нарахування плати за розподіл газу, і в публічний договір на розподіл газу. Відповідно до цієї постанови, з 1 січня 2020 року всі компанії, які поставляють газ і займаються його розподілом, виставляють абонентам  рахунки за ці послуги.

Раніше тариф на розподіл був закладений в кінцеву ціну газу. А тепер, з 1 січня, необхідно виставляти споживачам 2 квитанції окремо: на постачання і на розподіл природного газу. Тобто, зараз плата за газ зменшується на вартість послуги з розподілу газу. Але найголовніше, щоб наші споживачі розуміли, що загальна сума вартості газу і його розподілу абсолютно не збільшується, а просто розділяється.

Тому наші абоненти отримали в січні дві квитанції. За постачання вони платять за умовами публічного договору за попередній місяць, тобто за грудень, за вже спожитий газ, а за послугу розподілу газу за поточний місяць, за січень.

Оскільки тариф на розподіл найближчим часом змінюватися не буде, можливо внести суму наперед - за шість місяців. Це для того, щоб люди могли лише один раз сплатити  банківську комісію.

Давайте розберемося, від чого залежить і як розраховується тариф розподілу природного газу.

Це робиться знову-таки за методикою, яку затвердила НКРЕКП. Вартість розподілу розраховується виходячи з того, який обсяг газу спожив абонент за попередній газовий рік, тобто за період з 1 жовтня 2018 року по 30 вересня 2019 року. Ось цей обсяг, спожитий за попередній рік, ділиться на 12, тобто на кількість місяців, і множиться на тариф, який встановлює НКРЕКП для кожного газорозподільного підприємства.

Для нового побутового споживача та/або його об’єкта, що має фактичний період споживання природного газу менший ніж дев’ять місяців, або за умови відсутності споживання природного газу побутовим споживачем та/або його об’єктом протягом усього попереднього газового року, річна замовлена потужність споживача (його об’єкта) розраховуються виходячи з групи споживання побутового споживача відповідно до додатка 1 Кодексу.

Тариф на послуги розподілу природного газу для ПАТ «Донецькоблгаз» становить:

  1. З 01.01.2020 року по 30.06.2020 року включно - у розмірі 0,84 грн. за 1 м. куб. в місяць (з урахуванням ПДВ).
  2. З 01.07.2020 року - в розмірі 0,90 грн. за 1 м. куб. в місяць (з урахуванням ПДВ).

Оплата вартості послуг з розподілу природного газу здійснюється побутовим споживачем самостійно на підставі рахунку до 20 числа (включно) місяця, в якому надаються послуги з розподілу природного газу.

Розрахунок тарифу на розподіл не залежить від наявності лічильника. Для кожного абонента є обсяг, який він спожив за попередній рік. Якщо лічильника немає, то розрахунок ведеться за встановленими нормами споживання. Якщо є індивідуальний лічильник, тоді береться обсяг спожитого газу, який був зафіксований індивідуальним лічильником.

Ще одне важливе питання: «як бути в цій ситуації людям, які мають пільги і субсидії?»

      Всі пільги і субсидії у нас регламентовані постановами Кабміну. За послугою поставки газу нічого не змінюється. А ось надання субсидій на послугу розподілу можливо - на підставі урядової постанови № 848, тобто це передбачено законодавством. Пільга ж на послугу розподілу на даний момент законодавством не передбачена. Тому що пільгові норми встановлює постанову Кабміну № 409, а там немає цих норм на послугу розподілу. Тобто на сьогоднішній момент, як тільки ввели окремі платежі за розподіл, субсидія за ним можлива, а пільга не передбачена.

З інформацією про банківські реквізити, на які потрібно сплачувати рахунки за послуги постачання і розподілу природного газу абоненти можуть ознайомитись безпосередньо в абонентському відділі УГГ, або на сайті ПАТ«Донецькоблгаз», у розділі «структурні підрозділи», так як реквізити для кожного УГГ різні.

Інформація про зміни у ставленні кожного побутового споживача ПАТ «Донецькоблгаз» буде розміщена в «Особистому кабінеті», або в платіжних документах,які будуть надані кожному споживачу.