Унікальні властивості природного газу були відомі людині ще в стародавні часи.

Перші спроби використовувати природний газ на благо людини в ті часи укладалися в освітлення храмів і святих місць, рідше - для приготування їжі.

На початку XX століття все активніше ведуться роботи з пошуку і освоєння газових родовищ. Було організовано видобуток газу, почала створюватися трубопровідна система.

І якщо на першому етапі природний газ видобувався лише як супутнє видобування нафти сировина, то в подальшому видобуток газу стає цілком самодостатнім заходом.

Газ стали направляти до споживачів, створюючи і розвиваючи єдину систему магістральних газопроводів.

У 1936 році почалося газопостачання міст Донецької області попутним коксівним газом.

Масова ж газифікація природним газом почалася в 1958 році, коли він вперше надійшов з Краснодарського краю на схід області.

По мірі розвитку газифікації області, створювалися міські служби газового господарства.

Так, за рішенням виконкому Донецької обласної ради від 09.05. 1962 р. № 345 в м Артемівськ була організована госпрозрахункова виробничо-експлуатаційна контора газового господарства з підпорядкуванням міському відділу житлово-комунального господарства.

Ця дата і є початкова точка масштабного розвитку газифікації міста Бахмут і всього Бахмутського району.

Початковий штат працівників підприємства становив всього 12 чоловік і першим керівником підприємства був Василь Михайлович Бойко.

З кожним роком в районі все більше і більше розширювалася система газопостачання, проводилася газифікація промислових підприємств і приватних домоволодінь громадян.

Надалі керівництво Артемівським управлінням по газопостачанню та газифікації покладалося на Леоніда Івановича Соколова, Станіслава Єгоровича Іваннікова та Олега Вікторовича Бабана.

З 2013 року Артемівське управління по газопостачанню та газифікації очолює Ігор Євгенович Русанов, який приніс багато нових ідей, втіливши їх у життя, а також згуртував дружний і висококваліфікований колектив однодумців.

І ось сьогодні цей чудовий колектив справжніх професіоналів і ентузіастів, які забезпечують безаварійне та безперебійне газопостачання Бахмутського району, святкує 55 річний ювілей від дня заснування підприємства.

На сьогоднішній день в Артемівському УГГ працюють 406 чоловік, при цьому більше 50 трудових династій. Приходять діти працівників, що є наступністю поколінь справжніх газовиків, відданих своїй нелегкій справі.

Адміністрація ПАТ «Донецькоблгаз» вітає весь великий колектив Артемівського управління по газопостачанню та газифікації з цим знаменним святом.

Вік Вашого колективу - дуже хороша кругла цифра, і вона говорить про те, що колектив склався і був перевірений на міцність на хвилях життя. Сьогоднішній ювілей - дата примітна: ви вже багато досягли і ще багато чого належить попереду.

Нехай усі Ваші задуми та сподівання здійсняться. Всім Вам і Вашим родинам миру, процвітання і успіхів!