За підсумками 1 кварталу 2017 р. рівень розрахунків промислових підприємств за послуги з постачання та розподілу природного газу є незадовільний.

Керуючись вимогами VIрозділу Кодексу газорозподільних систем, затверджених постановою НКРЕКП за № 2494 від 30.09.2015 р., ПАТ «Донецькоблгаз» здійснює припинення газопостачання (розподілу природного газу) шляхом механічного від'єднання газових мереж промислових підприємств-боржників від діючих газорозподільних мереж.

В багатьох випадках виконання механічного від'єднання газових мереж промислових підприємств-боржників пов'язане з тимчасовим припиненням газопостачання інших підприємств, соціальних об’єктів (районі котельні, лікарні, дитячі садки, школи) та населення.

Це обумовлене тим, що газифікація промислових підприємств як правило здійснюється від розподільчих мереж за схемою кільцювання.

Роботи з механічного від'єднання від діючих газорозподільних мереж достатньо трудомісткі. Мінімальна вартість таких робіт складає від 10 тис.грн.

Відновлення газопостачання (розподілу природного газу) здійснюється Оператором ГРМ за письмовим зверненням споживача (його постачальника) про відновлення газопостачання (розподілу природного газу) та після усунення порушень (за їх наявності) і відшкодуванню Оператору ГРМ витрат на припинення та відновлення газопостачання (розподілу природного газу) у повному обсязі.

Фахівцями ПАТ «Донецькоблгаз» здійснюється кампанія з від'єднання промислових підприємств-боржників від газорозподільних мереж.

Звертаємо увагу споживачів ПАТ «Донецькоблгаз» щодо своєчасних та в повному обсязі розрахунків за послуги з постачання та розподілу природного газу.
Відповідно до Правил постачання природного газу, у разі несплати за спожитий газ у встановлені строки, ПАТ «Донецькоблгаз» має припинити газопостачання такому споживачу.