Відповідно до протокольного рішення наради в Міністерстві енергетики та вугільної промисловості України від 15.07.2016 та листом Державної служби України з питань праці (Держпраці), з метою запобігання виникненню аварій та нещасних випадків при використанні газу в побуті, зокрема під час експлуатації димових і вентиляційних каналів на базі Краматорського управління по газопостачанню та газифікації було проведено семінар на тему «Своєчасне і якісне проведення робіт з технічного обслуговування та утримання димових і вентиляційних каналів багатоквартирних житлових будинків, приватних будинків і громадських будівель».

Проведення семінару було ініційовано відділом нагляду в хімічній промисловості та газовому комплексі Головного управління Держпраці в Донецькій області.

Від Головного управління Держпраці в Донецькій області в семінарі взяв участь заступник начальника відділу нагляду в хімічній промисловості та газовому комплексі Мовчан О.В.

Апарат управління ПАТ «Донецькоблгаз» на семінарі представляли головний інженер Дехтяренко В.В. і заступник голови правління з охорони праці Понька О.В.

У семінарі також взяли участь представники місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, суб'єктів господарювання, які експлуатують внутрішньобудинкові системи газопостачання, а також суб'єктів господарювання, які проводять перевірку і чистку димових та вентиляційних каналів багатоквартирних житлових будинків, будинків приватного сектора і громадських будівель. На семінарі піднімалися питання необхідності своєчасного і якісного проведення робіт з технічного обслуговування та утримання димових і вентиляційних каналів відповідно до вимог «Правил безпеки систем газопостачання», а також проведення інформаційно-роз'яснювальної роботи, висвітлення в засобах масової інформації переліку суб'єктів господарювання, які мають дозвіл Держпраці на виконання такого виду робіт.

При проведенні семінару також була наведена статистика нещасних випадків по Україні при використанні газу в побуті, були розглянуті причини, які призводять до нещасних випадків при використанні газу в побуті, в тому числі при порушенні вимог експлуатації ДВК.

Даний семінар проводився в рамках «Місячника з пропаганди безпечного і ощадливого використання газу в побуті», який ініційований ПАТ «Донецькоблгаз» і проводиться на території Донецької області в період з 01.09.2016г. по 01.10.2016г.