Аварійні ситуації при експлуатації природного газу у приватних помешканнях найчастіше відбуваються через недотримання правил безпеки та самовільне втручання у газові мережі. Вчасна заміна або ремонт газового обладнання допоможе не лише запобігти нещасним випадкам, але й підвищити коефіцієнт корисної дії приладу.

Якщо клієнту потрібно змінити місце розташування котла, колонки або газового лічильника, замінити обладнання на нове або встановити додаткові газові прилади, змінити місце прокладки газових труб – слід обов’язково звернутися до Оператора ГРМ. У Донецькій області - це АТ «ДОНЕЦЬКОБЛГАЗ».

Згідно з вимогами розділу V Правил безпеки систем газопостачання (далі – ПБСГ) затверджених наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості № 285 від 15.05. 2015 р. та зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 08 червня 2015 р. за № 674/27119:

  • заміна газового обладнання виконується за заявою власника (орендаря) до газорозподільного підприємства суб’єктом господарювання;
  • заміна обладнання оформляється ескізом при заміні газового обладнання без зміни функціонального призначення, потужності та системи димовідведення. В інших випадках - з оформленням виконавчо-технічної документації;
  • відключення газу перед заміною газового обладнання здійснюється газорозподільним підприємством за заявою власника (орендаря);
  • пуск газу після заміни газового обладнання проводиться газорозподільним підприємством за зверненням власника (орендаря) після проведення інструктажу із безпечної його експлуатації;
  • документи щодо заміни газового обладнання передаються до архіву газорозподільного підприємства.

Необхідні послуги за вищезазначеними правилами безпеки виконують спеціалісти структурних підрозділів АТ «ДОНЕЦЬКОБЛГАЗ».

Таким чином, абоненту необхідно звернутись у відповідне УГГ за місцем розташування із заявою на заміну приладу. Виконання робіт газовики розпочнуть після сплати квитанцій у будь-якому відділенні банку згідно з калькуляціями на проведення заміни. Терміни проведення робіт регламентуються договором.

Що необхідно мати із собою абоненту?

- Абонентську книжку (в разі її відсутності - мати при собі паспорт для проведення інструктажу)

- Копію технічного паспорта помешкання (для виготовлення ескізу або проекту)

- Копію технічного паспорта на газовий прилад.

Зазначимо, газове обладнання житлових і громадських будинків самовільне замінене особами або підприємствами, що не мають відповідного дозволу, підлягає відключенню від системи газопостачання згідно вимог п. 5.7 ПБСГ.

Як обрати газове обладнання?

Для використання побутового газу слід віддавати перевагу обладнанню, яке відповідає вашим потребам та вимогам.

В першу чергу, у газопостачальної компанії слід замовити розрахунок технічних умов. Вони враховують об'єм приміщення, розташування майбутнього газового обладнання та інші особливості, необхідні для безпечного користування газовими приладами.

На підставі ТУ готується проєктна документація, в якій вказуються параметри газових приладів, які потрібно придбати.

Наприклад, при виборі газової плити враховуйте висоту та об’єм кухні. Приміщення має бути не менше 2,2 метрів від підлоги до стелі. Для встановлення газової плити з двома конфорками об’єм кухні повинен бути 8 куб.м. та більше, з трьома конфорками - 12 куб.м., з чотирма - 15 куб.м.

Більшість сучасних плит оснащені газ-контролем. Така функція блокує подачу газу при згасанні конфорки. За необхідності, обирайте газові плити із захистом від дітей, який може тимчасово заблокувати роботу приладу. 

При виборі опалювального газового котла, насамперед, потрібно визначити, які функції він має виконувати. Лише для опалення приміщення можна вибрати одноконтурний котел. Якщо ж потрібен ще й підігрів води - двоконтурний котел необхідної потужності.

При встановленні або заміні котла чи колонки з викидом продуктів згорання у димохід знадобиться Акт на придатність до експлуатації димовентиляційних каналів (акт ДВК). Отримуйте цей документ лише у спеціалізованій організації.

Як себе убезпечити?

Установка газового обладнання повинна здійснюватися тільки кваліфікованими фахівцями, які мають на це відповідний дозвіл.

Будьте обережні: неякісне газове обладнання, а також його установка без узгодження з газовим господарством можуть стати причиною нещасного випадку (отруєння чадним газом) або аварійної ситуації.

Увага! Підключення до діючої системи газопостачання та пусконалагоджувальні роботи на території Донецької області може проводити тільки  АТ «ДОНЕЦЬКОБЛГАЗ».НА ВАРТІ ЕНЕРГОНЕЗАЛЕЖНОСТІ