Інформаційне повідомлення

Щодо формування ціни на газ для побутових споживачів за серпень 2020 р.

ПАТ «Донецькоблгаз» повідомляє, що не має можливості надати інформацію щодо оприлюднення ціни на природний газ для побутових споживачів на серпень - вересень місяць 2020 р з наступних причини:

  • зняття спеціальних обов’язків з НАК «Нафтогаз України» з 1 серпня 2020 р. продавати природний газ постачальникам природного газу для потреб побутових споживачів, релігійних організацій (крім обсягів, що використовуються для провадження їх виробничо-комерційної діяльності) та державного підприємства України «Міжнародний дитячий центр «Артек» на умовах та у порядку, що визначені цим Положенням згідно Постанови КМУ від 19.10. 2018 р. № 867 «Про затвердження Положення про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу»;
  • виключення пункту 14 Постанови КМУ від 19.10. 2018 р. № 867 «Про затвердження Положення про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу»;
  • виключення Додатку «ПЕРЕЛІК постачальників природного газу, на яких покладено спеціальні обов’язки щодо постачання природного газу побутовим споживачам та релігійним організаціям (крім обсягів, що використовуються для провадження їх виробничо-комерційної діяльності) до зміни постачальника природного газу» до Положення про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу.

Водночас ПАТ "Донецькоблгаз" повідомляє, що направляло на адресу НКРЕКП, КМУ, Донецької ОДА листи з проханням подовжити дію покладання спеціальних обов'язків (ПСО) на НАК "Нафтогаз України" та попереджало про можливі негативні наслідки, однак на жаль питання досі не вирішено.

На сьогодні НАК "Нафтогаз України" не подовжила дію договору з ПАТ "Донецькоблгаз" на постачання природного газу для потреб побутових споживачів та релігійних організацій.

До 01.08. 2020 р. формування ціни для Постачальників природного газу для потреб побутових споживачів (в т.ч. і для ПАТ "Донецькоблгаз") знаходилося в межах компетенції тільки НАК "Нафтогаз України".

Відповідно до цього, ціна 1 м.куб. природного газу для побутових споживачів та релігійних організацій буде відома тільки після отримання ПАТ "Донецькоблгаз" оригіналів документів від постачальника з вказанням ціни та загальної вартості природного газу. Орієнтовна дата формування ціни на серпень 2020 р. - 11 - 14 вересня 2020 р.

Також на офіційному сайті ПАТ "Донецькоблгаз" наведена інформація щодо зміни постачальника природного газу


Довідково:

Так, як на сьогодні функціонує вільний ринок природного газу, то орієнтовну ціну природного газу можна подивитися на сайті ТБ «Українська енергетична біржа» без врахування вартості транспортування магістральними трубопроводами та вартості послуг розподілу

Архів статей «Інформаційні повідомлення»