Інформаційне повідомлення

щодо змін до постанови Кабінету Міністрів України № 867 від 19 жовтня 2018 р. «Положення про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу»

У зв’язку із затвердженням постанови КМУ  №740 від 19.08.2020р. «Про внесення змін до Положення про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу», яка вносить зміни до постанови КМУ № 867 від 19.10.2018р., а саме, з постанови виключено абзац шостий пункту 14 про зобов'язання облгазів поставляти газ усім побутовим споживачам і релігійним організаціям на території своєї ліцензійної діяльності і кожен побутовий споживач має право на вільний вибір постачальника.

Алгоритм дій щодо зміни діючого постачальника передбачено розділом 5 Правил постачання природного газу, затверджених Постановою НКРЕКП №2496 від 30.09.2015р. із змінами. (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1382-15 )

Куди звертатись, щоб змінити постачальника газу?

Є два варіанти: або знаходити центр обслуговування клієнтів нового постачальника, або подати заявку онлайн на сайті газової компанії, яку Ви обрали.

Змінені правила дозволяють підписати її електронним цифровим підписом (ЕЦП), BankID (можна отримати у великих банківських мережах) чи SmartID. В якому форматі приймати документи від клієнта, кожен постачальник газу вирішуватиме самостійно.

Скільки на ринку є компаній, які можуть постачати газ населенню і як їх знайти?

Сьогодні компаній-постачальників газу приблизно 50. Всього ліцензії на торгівлю газом мають більше 500 компаній, проте не всі з них побудували необхідну інфраструктуру для роботи з побутовими клієнтами (контакт-центри, системи формування платіжок тощо).

Перевірити, чи компанія має право (ліцензію) на постачання газу можна на сайті Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг.

Також у компанії, яка працює з побутовими клієнтами, повинен бути діючий веб-сайт.

Поки в Україні немає єдиного сервісу, де можна було б порівняти пропозиції різних постачальників. Ймовірно, він з’явиться трохи пізніше, в процесі подальшого розвитку газового ринку.

Архів статей «Інформаційні повідомлення»