ПАТ «Донецькоблгаз» повідомляє, що 24.05. 2018 р. невідомими особами були розпочаті несанкціоновані земельні роботи в охоронній зоні підземного поліетиленового газопроводу середнього тиску в районі газорозподільної станції (ГРС) смт. Очеретине Ясинуватського району Донецької області, що перебуває на балансі ПАТ «Донецькоблгаз» та є державною власністю.

Відповідно до вимог пунктів 2,3 глави 4 розділу III Кодексу газорозподільних систем, затвердженого постановою НКРЕКП від 30.09. 2015 р. за № 2494 та зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 06.11. 2015 р. за № 1379/27824, проведення ремонтних, будівельних та земляних робіт на відстані менше ніж 15 м від газорозподільних мереж (далі - ГРМ) без дозволу на порушення об’єктів благоустрою, який видається відповідним виконавчим органом сільської, селищної, міської ради за місцем проведення робіт, та письмового погодження Оператора ГРМ – не допускається.

У межах охоронних зон ГРМ без письмового погодження Оператора ГРМ, згідно пункту 16 глави 4 розділу III Кодексу газорозподільних систем, забороняється:

  1. проводити будівельні і монтажні роботи, планування ґрунту;
  2. влаштовувати стоянки і зупинки транспортних засобів, тракторів та інших самохідних машин;
  3. проводити меліоративні роботи, прокладати зрошувальні та осушувальні канали та зводити споруди меліоративних систем;
  4. проводити геолого-знімальні, пошукові, геодезичні та інші вишукувальні роботи, пов’язані з улаштуванням свердловин, шурфів і взяттям проб ґрунту;
  5. зводити малі архітектурні форми;
  6. проводити дноочищувальні і землечерпальні роботи (в охоронних зонах підвідних газопроводів).

З метою запобігання виникнення аварійної ситуації, пов’язаної з ймовірним пошкодженням ГРМ при несанкціонованому проведенні земляних робіт в смт. Очеретине, ПАТ «Донецькоблгаз» звернулось з листом від 24.05. 2018 р. за № 03/1330 до Дружківського відділення поліції Краматорського відділу поліції ГУНП в Донецькій області.