Згідно листів-запрошень Донецької облдержадміністрації від 05.06. 2018 р. за № 883/0/110-18, від 08.06. 2018 р. за № 908/0/110-18 працівники ПАТ «Донецькоблгаз» прийняли участь у черговому комісійному обстеженні в рамках усунення Генеральним підрядником (ТОВ «Теплоенергокомплект») зауважень щодо виконання робіт на об’єкті «Будівництво підвідного газопроводу високого тиску від від ГРС смт. Очеретине до м. Авдіївка» (далі – Об’єкт).

Під час проведення комісійного обстеження, працівниками нашого підприємства були зафіксовані порушення вимог чинних будівельних і нормативно-технічних документів у сфері газопостачання.

Для більш чіткого розуміння наводимо фотофакти з відповідними коментарями щодо порядку, відповідності та подальших результатів подібного будівництва.

На вертикальній ділянці підземної сталевої контрольної трубки, що встановлена на підземному футлярі новозбудованого газопроводу високого тиску повністю відсутня ізоляція, що спричинить до стрімкої корозії труби і її повного руйнування:

Захист підземних газопроводів від корозії регламентується ДСТУ Б В.2.5-29:2006 (далі ДСТУ). Пунктом 7.2.3 ДСТУ передбачено, що при нанесенні покриттів на основі екструдованого поліетилену, полімерних стрічок та обгорток напусток при нанесенні одношарового покриття повинен бути не менше 3 см. При нанесенні двошарового стрічкового покриття виток, який наноситься, повинен перекривати попередній на 50% його ширини плюс 3 см.
Подібний брак ізоляції:

Cпостерігається вкраплення сторонніх речей та відшарування ізоляції:

Відстежується повне відшарування стрічкової ізоляції та відсутність адгезії до зовнішньої поверхні труби:

Згідно з пунктом 7.3.3 ДСТУ: при нанесенні покриття необхідно візуально контролювати його зовнішній вигляд: не допускаються здуття, гофри, складки, тріщини, каверни, наскрізні пошкодження, зморшки, відшарування і інші дефекти, здатні істотно знизити показники властивостей покриттів.

Пунктом 7.2.4 ДСТУ передбачено, що нанесення захисних покриттів в трасових умовах дозволяється тільки при ізолюванні зварних з'єднань та фасонних виробів, монтаж яких проводиться в трасових умовах, при виправленні пошкоджень покриття, які виникли при транспортуванні труб (в розмірі не більше 10% площі покриття), та інших ремонтних роботах. Роботи по нанесенню ізоляційних покриттів на труби повинні виконуватися у заводських умовах або на виробничих базах (в базових умовах) на механізованих лініях ізоляції відповідно до технологічного регламенту (або технологічної інструкції), що розроблені для кожного типу покриття (п.7.2.2 ДСТУ).

Тобто, ізоляція ділянок підземних газопроводів при новому будівництві в трасових умовах забороняється.

Зафіксоване ущільнення газопроводів високого тиску при перетині стіни на вході в приміщення блочного газорегуляторного пункту (ГРПБ) виконане умовно і не відповідає вимогам пп. 4.25, 6.23 ДБН В.2.5-20-2001 та сприятиме корозії:

Коаксиальний патрубок опалювального апарату ГРПб встановлено консольно з порушенням вимог паспортних даних, що позначиться на терміні його служби:

Лист ПАТ «Донецькоблгаз» до Департаменту розвитку базових галузей промисловості Донецької ОДА «Щодо розбіжностей до протоколу обстеження об’єкту»

Лист ПАТ «Донецькоблгаз» до Департаменту розвитку базових галузей промисловості Донецької ОДА «Щодо зауважень до "Акту про усунення зауважень, визначених протоколом обстеження траси"»

Враховуючі вищенаведене та з оглядом на те, що інші зауваження виявлені раніше не усунено в повному обсязі, відновлення газопостачання споживачів унеможливлюється. Запорукою безперебійного газопостачання є суворе дотримання Генеральним підрядником проектної документації та вимог будівельних і нормативно-технічних документів у сфері газопостачання.