У Донецькоблгазі тривають роботи зі встановлення анодних заземлень та станцій катодного захисту. Це складові комплексу електро-хімічного захисту (далі — ЕХЗ). Такий метод є універсальним для захисту підземних металевих газопроводів від згубного впливу на них корозії, яка особливо гостро проявляється саме під землею.

До початку повномасштабного вторгнення в зоні діяльності нашого підприємства налічувалося 600 станцій катодного захисту, 600 анодних полів, 5576 засобів протекторного захисту, 43 установки дренажного захисту. 

"Активні бойові дії не дали змоги минулого року здійснити заплановані ремонтні роботи цих об’єктів. Втім цьогоріч ми у повному обсязі відновили роботу Служб ЕХЗ у міськгазах для забезпечення сталого газопостачання нашим абонентам", — зазначає Голова правління АТ «ДОНЕЦЬКОБЛГАЗ» Вадим БАТІЙ.

Наші майстри ретельно стежать за вимірами захисного потенціалу газопроводів, аби не доводити підземні газові мережі до аварійного становища. Якщо потенціал не досягає норми — приймають рішення про заміну анодного заземлення.

Своєчасна заміна таких елементів ЕХЗ сприяє не лише продовженню терміну експлуатації газопроводів, але й підвищенню безпеки газопостачання. Адже вплив корозії на підземні газові мережі призводить до утворення пошкоджень, через які можуть виникати витоки газу.

Ремонтні роботи газовики виконують за рахунок тарифу на розподіл газу. Тому оплата споживачів є їхнім внеском у безпечне газопостачання до їхньої оселі!

Як замінювали анодні заземлення у Краматорському УГГ — дивіться у відеоматеріалі.


НА ВАРТІ ЕНЕРГОНЕЗАЛЕЖНОСТІ

Архів статей «Аварійно-відновлювальні роботи»