ПОВІДОМЛЕННЯ ПАТ «ДОНЕЦЬКОБЛГАЗ»

щодо ситуації з ОКП «Донецьктеплокомуненерго»

На виконання листа НАК «Нафтогаз України» та положень Кодексу ГРМ 06.03.2021 року технічні працівники ПАТ «ДОНЕЦЬКОБЛГАЗ» почали роботи з припинення газопостачання ОКП «Донецьктеплокомуненерго», як споживача, який не має постачальника природного газу та споживає природний газ несанкціоновано. Але, з самого початку робіт технічним працівникам ПАТ «ДОНЕЦЬКОБЛГАЗ» погрожували невстановлені особи, а з ночі 07 березня 2021 року до всіх об’єктів ОКП «Донецьктеплокомуненерго», в найкращих традиціях європейської держави, доступ був та залишається обмеженим озброєними людьми без розпізнавальних знаків.


ПАТ «ДОНЕЦЬКОБЛГАЗ» повідомляє, що станом на 08 годину ранку 09 березня 2021 року у ОКП «Донецьктеплокомуненерго» відсутній постачальник природного газу, відповідно до даних інформаційної платформи Оператора ГТС України.
ПАТ «ДОНЕЦЬКОБЛГАЗ» неодноразово зверталось до Прем’єр-міністра України Д.А. Шмигаля, НАК «Нафтогаз України», НКРЕКП та Губернатора Донецької області щодо відсутності постачальника природного газу у найбільшого в Донецькій області теплогенеруючого підприємства та можливі наслідки. Всі звернення ПАТ «ДОНЕЦЬКОБЛГАЗ» були проігноровані всіма державними та місцевими органами влади.

Таким чином, Донецька область знаходиться на межі техногенної катастрофи, т.ч. керівництво Донецької області фактично усунуло ПАТ «ДОНЕЦЬКОБЛГАЗ» від забезпечення безперебійного газопостачання області, зокрема за допомоги озброєних осіб заблокувавши  виїзди АВАРІЙНОГО транспорту ПАТ «Донецькоблгаз».


Не дивлячись на всі звернення ПАТ «ДОНЕЦЬКОБЛГАЗ» та завіряння губернатора Донецької області постачальник природного газу у ОКП «Донецьктеплокомуненерго» через 4 дні так і не з’явився, а погашення заборгованості перед НАК «НАФТОГАЗ України» ані з місцевого бюджету ані з боку ОКП «Донецьктеплокомуненерго» не відбулося.

Внаслідок вказаних дій  керівництва Донецької області щодня з боку ОКП «Донецьктеплокомуненерго» здійснюється несанкціонований (без наявного постачальника та власного ресурсу, номінації) відбір природного газу з газотранспортної системи України на суму понад 9 мільйонів гривень щодоби. Вказані збитки автоматично перекладаються на ПАТ «ДОНЕЦЬКОБЛГАЗ», так як саме наше підприємство відповідно до чинного законодавства повинно здійснити припинення несанкціоноване споживання природного газу з боку ОКП «Донецьктеплокомуненерго», але через силову протидію з боку керівництва Донецької області – ПАТ «ДОНЕЦЬКОБЛГАЗ» вимушено зобов’язують взяти на себе борги місцевого бюджету.

В черговий раз звертаємось до керівництва Донецької області та вимагаємо вирішити питання заборгованості перед НАК «Нафтогаз України» та наявності постачальника природного газу у ОКП «Донецьктеплокомуненерго» та розблокувати роботу аварійних служб ПАТ «ДОНЕЦЬКОБЛГАЗ» з метою недопущення виникнення аварійних ситуацій в Донецькій області.