У зимовий період почастішали випадки отруєння чадним газом - лише у грудні в Бахмуті це сталося двічі. Зазвичай головна причина отруєнь - порушення правил експлуатації газового обладнання.

Чадний газ є безбарвним і не має запаху, його неможливо відчути. Саме тому визначити рівень його концентрації у приміщенні можна лише за допомогою спеціальних приладів - ми рекомендуємо встановлювати сигналізатори загазованості.

Але треба пам'ятати, що накопичення отруйного газу можливо лише коли у помешканні вщент закриті вікна і двері, погано працює вентиляція, або забиті димарі.

Чим вища концентрація чадного газу, тим швидше людина може померти. Знаходження протягом двох годин у приміщенні, де його концентрація складає всього-на-всього 0,1%, призводить до швидкої втрати свідомості. При цьому людину охоплює таке знесилення, що, навіть помітивши небезпеку, вона вже неспроможна врятуватись.

Якщо ви відчули запах газу, терміново перекривайте всі газові крани, повідчиняйте вікна, двері і покиньте приміщення. Після цього викличте аварійну службу газу за номером 104!

ВАЖЛИВО

-  Під час користування газовими приладами тримайте відкритою кватирку, або хоча би встановлюйте вікно на провітрювання.

- Регулярно перевіряйте наявність тяги у димоходах і вентиляційних каналах. Вони повинні бути цілими і незасміченими. У зимовий період, щоб уникнути обмерзання оголовків димоходів, не рідше раз на місяць оглядайте димові канали. При необхідності звертайтеся в спеціалізовану організацію для ремонту ДВК.

- Не користуйтеся електровитяжкою (та взагалі її не встановлюйте!) у приміщеннях, де працює газовий прилад із відводом продуктів згорання у димохід. Якщо одночасно працюють така витяжка та димохідний газовий прилад (котел, колонка), електровитяжка створює зворотну тягу, через що чадний газ накопичується у приміщенні.

- Не користуйтеся газовими приладами при сильних поривах вітру, адже може утворитися зворотна тяга.

- Слідкуйте за кольором полум’я на пальниках: він має бути синім або фіолетовим. Жовте полум’я – це ознака неповного згорання газу.

- Експлуатуйте тільки справні газові прилади, в тому числі зі справною автоматикою безпеки.

Шановні абоненти! Пам'ятайте, відповідальність за безпечне користування газовими приладами, перш за все, несе власник помешкання. Бережіть себе та життя і здоров'я своїх близьких.


НА ВАРТІ ЕНЕРГОНЕЗАЛЕЖНОСТІ