У м. Бахмут трапився нещасний випадок, пов’язаний з використанням газу у побуті.

Так, 31 грудня 2021р. о 20 год. 25 хв. до аварійно-диспетчерської служби АРТЕМІВСЬКОГО УГГ АТ «ДОНЕЦЬКОБЛГАЗ» надійшло повідомлення від абонента про ймовірне отруєнням чадним газом мешканців квартири у будинку по вул. Леваневського у м. Бахмут.

З пояснень мешканця квартири (1991 р.н.) стало відомо, що увечері 31 грудня 2021 року працював проточний газовий нагрівач встановлений в кухні. Одночасно працювала витяжна вентиляція зі штучним спонуканням встановлена у вентиляційний канал у ванній кімнаті. Вікна у квартирі були у закритому положенні.

Приблизно з 19 год. 30 хв. всі члени родини по черзі приймали ванну. Останнім до ванної кімнати зайшов господар, але незабаром дружина його покликала, повідомивши про те, що дочка (2015 р.н.) знепритомніла. Поки господар вийшов з ванної, втратила свідомість і друга донька.

Відразу була викликана екстрена медична допомога. На час її приїзду погано почували себе вже члени сім'ї, що залишилися: господар, дружина (1994 р.н.) та мати господаря (1956 р.н.),

По приїзду медичні працівники поставили первинний діагноз «отруєння чадним газом», надали постраждалим медичну допомогу та госпіталізували їх до медичних закладів.

По прибуттю на місце події бригадою АДС було обстежено димові та вентиляційні канали, газове обладнання, приміщення та було виявлено:

Технічні порушення:

✅ припливно - витяжна вентиляція в приміщеннях кухні та ванної кімнати - відсутня, оскільки у вентиляційні канали на кухні та у ванній кімнаті влаштована витяжна вентиляція зі штучним спонуканням (порушення п.6.5, глави 6, розділу V НПАОП 0.00-1.76-15 «Правила безпеки систем газопостачання»);

✅ відсутність зазору між дверима та підлогою до приміщення кухні (порушення п.9.48. розділу 9 ДБН В.2.5-20:2018 «Газопостачання»)

Організаційні порушення:

✅ під час експлуатації проточного газового нагрівача не перевірялась наявність тяги, була зачинена фрамуга вікна (порушення вимог інструктажу з безпечної експлуатації газових приладів) та була увімкнена витяжна вентиляція зі штучним спонуканням;

Деталі та причини отруєння мешканців будинку встановлюватиме комісія з розслідування нещасного випадку

Нагадуємо споживачам про необхідність дотримання вимог чинних нормативних документів з безпечного користування газовим обладнанням.


НА ВАРТІ ЕНЕРГОНЕЗАЛЕЖНОСТІ