У м. Бахмут трапився нещасний випадок, пов’язаний з використанням газу у побуті.

Так, 13 грудня 2021 р. о 17 год. 15 хв. до аварійно-диспетчерської служби Артемівського УГГ  АТ «ДОНЕЦЬКОБЛГАЗ» надійшло повідомлення з ДСНС про аварію з ймовірним отруєнням чадним газом мешканців одного з приватних будинків по вул. Севастопольска у м. Бахмут.

З пояснень мешканки будинку (1976 р.н.) стало відомо, що увечері 13 грудня 2021 року працював двоконтурний котел з відкритою камерою згоряння встановлений в кухні. Вікно в кухні було у закритому положенні. Припливно - витяжна вентиляція була відсутня, оскільки у вентиляційні канали в кухні та у ванній кімнаті була встановлена витяжна вентиляція зі штучним спонуканням (на час інциденту працювала у ванній кімнаті). Приблизно з 16 год. 30 хв. господиня приймала ванну, після купання пішла годувати дитину (2013 р.н.) до кухні, а у ванну кімнату зайшла бабуся (1957 р.н.), на цей час дитині стало погано і вона почала втрачати свідомість, у свою чергу бабуся теж знепритомніла.

Відразу була викликана екстрена медична допомога. На час її приїзду вже погано почували себе дідусь (1954 р.н.) та мати дитини. По приїзду медичні працівники поставили первинний діагноз «отруєння чадним газом», надали постраждалим медичну допомогу та госпіталізували їх до медичних закладів.

По прибуттю на місце події бригадою АДС було обстежено димові та вентиляційні канали, газове обладнання, приміщення та було виявлено:

технічні порушення:

- на димовентиляційних каналах із зовнішнього боку, встановлені дві телевізійні супутникові антени, що стало причиною руйнування оголовку каналів та створення зони вітрового підпору (порушення глави 6 розділу V НПАОП 0.00-1.76-15 «Правила безпеки систем газопостачання»)

- труба для димовідведення від котла не щільно прилягала до димовідвідного патрубка і не мала фіксації;

- припливно - витяжна вентиляція в приміщеннях відсутня, оскільки у вентиляційні канали на кухні та у ванній кімнаті влаштована витяжна вентиляція зі штучним спонуканням (порушення п.6.5, глави 6, розділу V НПАОП 0.00-1.76-15 «Правила безпеки систем газопостачання»);

- відсутність зазору між дверима та підлогою до приміщення кухні (порушення п.9.48. розділу 9 ДБН В.2.5-20:2018 «Газопостачання»)

організаційні порушення:

- під час експлуатації двоконтурного котла з відкритою камерою згоряння не перевірялась наявність тяги, була зачинена фрамуга вікна (порушення вимог інструктажу з безпечної експлуатації газових приладів) та була увімкнена витяжна вентиляція зі штучним спонуканням;

- під час заселення орендаря у будинок не проведений обов’язковий інструктаж з безпечної експлуатації газового обладнання;

- мешканці для опалення у тому числі використовували камін;

- в приміщенні кухні не встановлений сигналізатор загазованості, (що є порушенням вимог п.9.49. розділу 9 ДБН В.2.5-20:2018 «Газопостачання»).

Деталі та причини отруєння мешканців будинку встановлюватиме комісія з розслідування нещасного випадку.

Нагадуємо споживачам про необхідність дотримання вимог чинних нормативних документів з безпечного користування газовим обладнанням.


НА ВАРТІ ЕНЕРГОНЕЗАЛЕЖНОСТІ