Останнім часом по Україні та зокрема по Донецькій області збільшилася кількість випадків несанкціонованих втручань у систему газопостачання. Відповідно до вимог Правил безпеки систем газопостачання, переміщення та заміну газових приладів та апаратів мають проводити спеціалізовані підприємства з урахуванням вимог нормативних актів та внесення змін до технічної документації.

Але, всупереч вимогам державних нормативних актів та здоровому глузду, деякі абоненти, вирішивши заощадити кошти, самовільно проводять переміщення, заміну газового обладнання, намагаються влаштувати несанкціонований відбір газу. Не маючи жодної технічної освіти і поняття про систему газопостачання, вони наражають на небезпеку себе і оточуючих мешканців.

Особливу увагу хочеться звернути на те, що подібні «експерименти» завжди закінчуються не благополучно і часто спричиняють трагедію.

Незаконні втручання не тільки спричиняють матеріальні збитки, а й несуть потенційну загрозу життю та здоров'ю, а тема безпечного користування природним газом у побуті є дуже актуальною.

Підсумовуючи, ми закликаємо наших абонентів, з повагою ставитися до найкомфортнішого енергоносія, яким по праву вважається природний газ. Закликаємо не нехтувати основними правилами при користуванні побутовими газовими приладами, до робіт з технічного обслуговування, ремонту, заміни газового обладнання залучати лише працівників спеціалізованих підприємств.

При виявленні запаху газу в квартирі, у під'їзді, у підвалі та інших приміщеннях необхідно:

- перекрити крани на газових приладах та перед ними;

- організувати провітрювання приміщення;

- не допускати до загазованої зони сторонніх осіб;

- не користуватися відкритим вогнем, курити;

- не включати і не вимикати електроосвітлення, не користуватися електроприладами.

- викликати аварійну газову службу за телефоном 104.

Пам'ятайте! У загазованому приміщенні достатньо маленької іскри, щоб стався вибух! Ваші правильні дії в екстремальних ситуаціях допоможуть уникнути небажаних наслідків. Збережіть своє майно, життя і здоров'я! Особи, які порушили «Правила безпеки систем газопостачання» несуть відповідальність в установленому законодавством України порядку. Не будьте байдужі!

Дотримання правил безпечного користування газом у побуті допоможе уникнути нещасних випадків!

При витоку природного газу або виникненню аварійної ситуації терміново телефонуйте «104».


НА ВАРТІ ЕНЕРГОНЕЗАЛЕЖНОСТІ