22.11.2021р. року під час обстеження системи газопостачання житлового багатоквартирного будинку за адресою м. Бахмут вул. Миру буд. 25 працівниками Артемівського УГГ було виявлено самовільне підключення газових приладів до системи газопостачання будинку.

baxmut 29112021Як з’ясувалось, монтаж проведено в більшості квартир будинку сторонньою організацією з порушеннями ПБСГ. В місцях підключення газових приладів в квартирах, до яких був наданий доступ, було виявлено витоки газу. Задля уникнення страшних наслідків, згідно правил безпеки систем газопостачання, квартири було відключені від системи газопостачання. На жаль , при цьому страждають і сумлінні споживачі , адже внутрішньобудинкова система газопостачання багатоквартирного будинку єдина.

23.11.2021р. представниками АТ «ДОНЕЦЬКОБЛГАЗ» та Артемівського УГГ проведено перевірку відповідності встановленого обладнання проєктній документації. З мешканцями будинку проведена роз’яснювальна робота та запропоновано алгоритм подальших дій .

Нагадуємо, що згідно Правил безпеки систем газопостачання:

п.5.7. Підлягає відключенню від системи газопостачання обладнання житлових і громадських будинків із встановленням заглушки за умови:

✅ наявності витоків газу;

✅ несправної автоматики безпеки;

✅ несправностей оголовків димових і вентиляційних каналів;

✅ відсутності тяги в димових і вентиляційних каналах;

✅ самовільного підключення газових приладів і пристроїв споживача до системи газопостачання;

✅ не забезпечення власником (балансоутримувачем та/або орендарем (наймачем)) технічного обслуговування згідно з вимогами пункту 5.4 цієї глави;

✅ не відповідності системи газопостачання житлового будинку проектній та виконавчо-технічній документації.

Шановні споживачі , в черговий раз закликаємо Вас до здорового глузду. Не втручайтеся самовільно до системи газопостачання. Бережіть своє життя та життя своїх сусідів.


НА ВАРТІ ЕНЕРГОНЕЗАЛЕЖНОСТІ