25 січня в селі Яблунівка Костянтинівського району для запобігання аварійної ситуації було відключено від газопостачання 32 житлових будинки по вул. Центральній.

Співробітниками Костянтинівського управління по газопостачання та газифікації спільно зі службою безпеки ПАТ«ДОНЕЦЬКОБЛГАЗ» було виявлено пошкодження вуличного надземного газопроводу низького тиску з істотним витоком газу, що сприяло створенню аварійної ситуації.

Під час обстеження ділянки газопроводу з’ясувалось, що житель села Яблунівки, який проживає по вулиці Центральній, всупереч вимогам законодавства України самостійно врізався у вуличний газопровід для несанкціонованого відбору газу повз лічильник.

Також в гаражі у чоловіка знайшли установку для заправки автомобілів газом (метан). Як з’ясувалось даний громадянин протягом 5-ти років займався незаконною діяльністю, та завдав збитків державі в розмірі більш ніж 5 мільйонів гривень.

Такими діями порушник не тільки завдав істотної матеріальної шкоди, а й поставив під загрозу життя мешканців навколишніх будинків та порушив безперебійне газопостачання односельців.

На цей час до Костянтинівського відділення поліції спрямовані матеріали про порушення кримінальної справи по факту та документи щодо погашення позадоговірних збитків.

На жаль, крадіжки газу стають усе більш актуальною проблемою та набувають масштабного характеру.

Так, два роки потому на одному з підприємств в Слов'янську від розкрадання газу розміри збитків державі склали майже 90 млн. гривень.