Природний газ є найбільш зручним та екологічним видом палива, невід'ємною частиною повсякденного життя людей.

Побутовий газ використовується для самих різних щоденних потреб: приготування їжі, постачання в будинки гарячою води, опалення. Однак це благо цивілізації таїть в собі серйозну загрозу.

Газ вибухонебезпечний і пожежонебезпечний. Недбале і неуважне поводження з газовими приладами, як правило, призводить до нещасних випадків.

Щороку в Україні відбуваються вибухи побутового газу, отруєння продуктами згоряння газу (СО), які забирають десятки людських життів.

ПАТ «Донецькоблгаз» інформує, що з початком опалювального сезону на території Донецької області збільшилася кількість аварійних заявок, пов'язаних з порушенням роботи системи газопостачання, в тому числі на газових мережах, що забезпечують подачу газу всім категоріям споживачів.

Тільки за минулі 3 місяці було зафіксовано 13 порушень користування газовими приладами що спричинило за собою загазованість квартир і під'їздів. Щоб уникнути трагедії, працівникам газових господарств доводилося припиняти подачу газу до внутрішньобудинкових газових мереж, в результаті чого без газопостачання залишилися 80 квартир.

У грудні 2018 року, в багатоповерховому житловому будинку №9 по вул.Дарвіна в м.Слов'янськ, одним з абонентів проводилося самовільне підключення проточного газового водонагрівача. При виконанні даних робіт,  не кваліфікованими працівниками, було вироблене неправильне підключення води і газу до проточного водонагрівача. Внаслідок несанкціонованого втручання у внутрішньобудинкову систему газопостачання був заповнений водою газовий колектор триповерхового будинку, в результаті чого виникла необхідність відключити ще 3 двоповерхових будинки, в результаті чого залишилися без газопостачання 72 квартири до моменту повної ліквідації аварії.

Так через 13 порушників техніки безпеки при користуванні газом у побуті та 1-го несанкціонованого втручання в систему газопостачання багатоповерхового житлового будинку, було відключено 152 абонента.

З настанням осінньо-зимового періоду особливу увагу заслуговує тема безпечного користування природним газом в побуті. Дотримання правил безпечного використання газу - є обов'язком кожного споживача.

Відповідальність за безпечну експлуатацію газового обладнання несуть його власники. Вони зобов'язані забезпечувати доступ для своєчасного проведення технічного обслуговування і ремонту газового обладнання працівникам спеціалізованих організацій.

Всі види робіт, пов'язані з обслуговуванням або монтажем газового обладнання, повинні виконуватися тільки спеціалізованими організаціями. Забороняється залучення сторонніх осіб для проведення ремонту, монтажу і заміни газових приладів!

При експлуатації газового устаткування необхідно звертати особливу увагу на стан димових і вентиляційних каналів. Руйнування, засмічення або обмерзання оголовків каналів можуть стати причиною порушення тяги.

У разі відсутності тяги в димових і вентиляційних каналах користуватися газовими приладами забороняється! Експлуатація газового обладнання при відсутності тяги в каналах може привести до отруєння чадним газом.

Шановні споживачі, нагадуємо Вам основні правила при користуванні побутовими газовими приладами:

 • перед початком користування газовими приладами відкривайте кватирку;
 • перевіряйте тягу у димоходах та вентиляційних каналах перед кожним розпалюванням і під час роботи побутових газових приладів з відводом продуктів згоряння в димохід;
 • не закривайте решітку вентиляційного каналу;
 • не залишайте працюючі газові прилади без нагляду;
 • використовуйте газові прилади тільки за їх прямим призначенням;
 • приміщення, де встановлені газові прилади, забороняється використовувати для сну і відпочинку;
 • після закінчення користування газом закрийте крани на газових приладах і перед ними;
 • не користуйтеся балонами зі зрідженим газом в багатоповерхових будинках;
 • при заправці балонів скрапленим газом користуйтеся послугами тільки спеціалізованих підприємств;
 • не залишаєте балони з газом під впливом прямих сонячних променів, ні в якому разі не допускайте термічного впливу на балони, не заносьте балони в приміщення.

При виявленні запаху газу в квартирі, в під'їзді, в підвалі і інших приміщеннях необхідно:

 • перекрити крани на газових приладах і перед ними;
 • організувати провітрювання приміщення;
 • не допускати в загазовану зону сторонніх осіб;
 • не користуватися відкритим вогнем, не курити;
 • не включати і не вимикати електроосвітлення, не користуватися електроприладами.
 • викликати аварійну газову службу по телефону 104.

 

ПАМ'ЯТАЙТЕ!

Відповідальність за безпечну експлуатацію працюючих газових приладів в будинках і квартирах несуть особи, які користуються газом.

Дотримання правил безпечного користування газом у побуті допоможуть уникнути виникнення нещасних випадків!

Адміністрація ПАТ «Донецькоблгаз»