До інформації споживачів

Керуючись вимогами Закону України «Про житлово-комунальні послуги» із змінами, внесеними згідно із Законом № 2454-VIII від 07.06.2018, ВВР, 2018, № 23 (далі – ЗУ «ЖКП»), а саме п. 3, ст. 14, р. V «Технічне обслуговування та поточний ремонт внутрішньобудинкових систем газопостачання здійснюються суб’єктом, визначеним співвласниками багатоквартирного будинку, за рахунок співвласників. Порядок здійснення технічного обслуговування і поточного ремонту внутрішньобудинкових систем газопостачання визначається договором про розподіл природного газу та/або договором про надання послуг з управління багатоквартирним будинком», та п.3, ст. 19 р. V ЗУ «ЖКП» «Для забезпечення безперервності та безпеки газопостачання оператор газорозподільної системи (ПАТ «Донецькоблгаз») здійснює технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання в житлових будинках. Представник оператора газорозподільної системи має право доступу до житла, іншого об’єкта нерухомого майна для здійснення технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання в такому будинку в порядку обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання, встановленому законодавством».

Згідно вимог п 5.4 гл. 5 р. V «Правил безпеки систем газопостачання», затверджених наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 15 травня 2015 р. №285, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 08 червня 2015 р. за №674/27119 (далі – ПБСГ), «Технічне обслуговування внутрішніх газопроводів і газового обладнання житлових і громадських будівель, комунально-побутових об’єктів невиробничого характеру здійснюється відповідно до вимог документації з експлуатації заводів-виробників газового обладнання на договірних засадах. Умови для технічного обслуговування забезпечуються власником (балансоутримувачем та/або орендарем (наймачем)) відповідно до вимог чинного законодавства України».

Відповідно до вимог п. 2 гл. 1 розділу III «Кодексу газорозподільних систем»: Технічне обслуговування та поточний ремонт внутрішньобудинкових газових мереж у багатоквартирному будинку здійснюється на умовах договору, укладеного між співвласниками/особою, уповноваженою на це співвласниками, і суб’єктом, що має право на виконання таких робіт.

Під час проведення технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання виявляються наступні порушення:

 • витоки газу з газового обладнання та внутрішньобудинкових газових систем (різьбових, фланцевих з'єднань, запірної арматури кранів, засувок);
 • газове обладнання, яке експлуатується з не працюючою автоматикою безпеки;
 • корозія газопроводів в місцях перетину їх через зовнішню стіну будівель, через межповерхові плити перекриття;
 • димові та вентиляційні канали у яких відсутня тяга, закриті та засмічені решітки вентиляційних каналів;
 • встановлені в приміщенні, де працюють газові прилади з відводом продуктів згорання в димохід  електровитяжки;
 • самовільно встановлене  (замінене) газове обладнання, яке  змонтовано з порушенням чинного законодавства;
 • відсутність кріплень на газопроводах;
 • відсутність лакофарбового покриття на газопроводах;
 • морально застаріле внутрішньобудинкове газове обладнання, яке експлуатується в аварійному стані;
 • відсутність кватирок , дверей в приміщеннях де встановлено газове обладнання;
 • встановлені в  приміщеннях  з газовими приладами: дивани, кроваті, облаштовані вани, душові кабінки,  санітарні вузли;
 • закріплені на внутрішньобудинкових газопроводах кухонні шафи, білизняні мотузки, тощо.

Згідно вимог п. 2, гл. 1, р. ІІІ Кодексу газорозподільних систем: «Відповідно до вимог ПБСГ, у випадку незабезпечення технічного обслуговування та поточного ремонту внутрішньобудинкових газових мереж у багатоквартирному будинку розподіл природного газу припиняється».

Згідно вимог п. 5.7 гл. 5 р. V ПБСГ: «Підлягає відключенню від системи газопостачання обладнання житлових і громадських будинків із встановленням заглушки за умови: не забезпечення власником (балансоутримувачем та/або орендарем (наймачем)) технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання згідно з вимогами п. 5.4. глави 5. р. V ПБСГ».

Згідно вимог п. 3.2 р. ІІІ ПБСГ: «Власник (балансоутримувач та/або орендар (наймач)) повинен забезпечити утримання систем газопостачання відповідно до вимог чинного законодавства України», та п. 3.3 р. ІІІ ПБСГ: «Власник (балансоутримувач та/або орендар (наймач)) відповідає за технічний стан і безпечне користування газопроводами, газовими приладами, димовими та вентиляційними каналами».

Звертаємо Вашу увагу, що відповідно до «Правил безпеки систем газопостачання» та «Кодексу газорозподільних систем», експлуатація газових мереж без договорів забороняється