Контрольні показання

Щоб достовірно визначити фактичний обсяг спожитого природного газу по кожному споживачеві і проводити нарахування за його використання, ПАТ «Донецькоблгаз» необхідно отримувати інформацію про показання лічильника газу.
Зняття показань лічильників газу повинні проводитися споживачем щомісяця, станом на 1 число. Передавати дані за попередній місяць необхідно з 1 по 5 число поточного місяця.
Такі заходи дозволять користувачем блакитного палива бути впевненими, що вони платять за той обсяг газу, який фактично використовували.
Передати показання лічильника можна наступними способами:

1) Подзвонивши по номерам телефонів, які зазначені на сайті ПАТ "Донецькоблгаз" (розділ "Структурнi пiдроздiли"), або на сайті УГГ; ;
2) особисто оператору (на прийомі);
3) вказавши показання лічильника газу на 1 число місяця в платіжному документі, сплаченому до 5 числа;
4) передати показання по Інтернету.

При відсутності інформації від абонента про показання газового лічильника, абонентський відділ служби обліку газу вносить на особовий рахунок абонента плановi місячні обсяги, виходячи з групи споживання, згідно Кодексу газорозподільних систем, затвердженого постановою НКРЕКПУ 30.09.2015г. №2494 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції Україна 6 листопада 2016р. № 1379/27824 (далі Кодекс).

Як проводиться контрольне зняття показань лічильника газу

Контрольне зняття показань лічильника газу - це фіксація показань лічильника представником газового господарства (контролером) у відповідному документі, які підтверджуються підписом споживача.
Контрольне зняття показань лічильників газу проводиться не менше одного разу на 6 місяців відповідно до Кодексу газорозподільних систем.
ПАТ «Донецькоблгаз» має право контролювати правильність зняття показань та оформлення споживачем платіжного документа.
Знімати контрольні показання можуть не тільки контролери. Це може зробити слюсар, майстер або інший працівник газового господарства під час проведення планово-технічного обслуговування, ремонту газового устаткування, при знятті лічильника на перевірку і ін. робіт.
Споживач повинен забезпечити доступ працівникам газового господарства до лічильника газу для зняття контрольних показань. Представники газового господарства повинні чітко вказувати мету свого візиту і на вимогу споживача пред'явити службове посвідчення.

Порядок розрахунків

Споживач зобов'язаний згідно Типового договору розподілу природного газу (Постанова НКРЕКУ від 30.09.2015г. зареєстрованого в Міністерстві юстиції Україна 6 листопада 2016р. № 1384/27829) до 10 числа місяця, наступного за звітним проводити оплату за спожитий газ.