06.12.2021 р. при проведенні регламентних робіт із технічного обстеження системи газопостачання у м. Костянтинівка, робітниками Костянтинiвського УГГ АТ «ДОНЕЦЬКОБЛГАЗ» було виявлено, що в результаті розкрадання металевої арматури із  залізобетонних опор надземного газопроводу високого тиску Dn 382 мм, який проходить по території колишнього заводу скловиробів «Кристал» невідомими особами, відбулося  руйнування цих опор та провисання ділянки газопроводу довжиною 242 м. В результаті навантаженню та перегину газопроводу при його провисанні, виникло 3 витоки газу, які завдяки оперативним діям робітників Костянтинiвського УГГ було локалізовано без відключення газопостачання споживачам природного газу в опалювальний період.

Злочинні дії так званих «металістів» поставили під загрозу безпеку газопостачання населення, промислових об’єктів та об’єктів ОКП «Донецьктеплокомуненерго», що розташовані на правобережній частині міста та виникнення аварійної ситуації, пов’язаної з розгерметизацією газопроводу та витоку газу, що могло привести до найжахливіших наслідків.

Даний газопровід є стратегічним в частині газопостачання правобережної частини міста Костянтинівка, а саме у разі відключення даного газопроводу у зимовий період залишаться без газопостачання 2 промислових підприємства, 2 дитячих садка, 1 школа-інтернат, 4 котельні Костянтинівкатепломережа, 2800 споживачів приватного сектору та близько 1000 споживачів багатоповерхового житлового фонду.

На місто події було викликано поліцію.

На даний час ситуація повністю контролюється. Костянтинiвського УГГ проводить аварійно-відновлювальні роботи по ліквідації наслідків аварійної ситуації.НА ВАРТІ ЕНЕРГОНЕЗАЛЕЖНОСТІ

Архів статей «Газ: крадіжки та борги»