Щоденно проводяться роботи з виявлення несанкціонованого відбору природного газу споживачами.

10.11. 2021 року спеціалістами Краматорського УГГ в одному з домогосподарств було виявлено пошкодження лічильника газу, яке могло дозволяти втручатися в його роботу, лічильник було демонтовано для проведення експертизи, за висновками експертної комісії буде зроблено нарахування штрафних санкції розмір, яких може перевищувати  40 000 грн.

Цього ж дня в м. Бахмут фахівцями АТ «ДОНЕЦЬКОБЛГАЗ» при обстеженні системи газопостачання в приватному будинку було виявлено, що споживач умисно пошкодив пломбу, таке порушення дозволяє несанкціоновано користуватись природним газом. За цим порушенням споживачу буде нараховано понад – 50 000 грн.

11.11. 2021 року, співробітниками Слов’янського УГГ виявлено самовільне несанкціоноване підключення до газорозподільної системи, виконане шляхом прихованих заходів. Дане помешкання було від’єднане від системи газопостачання механічним шляхом. На цей раз штраф значно більший біля  200 000 грн.

Також в м. Бахмут спеціалістами АТ «ДОНЕЦЬКОБЛГАЗ» було виявлено самовільне несанкціоноване підключення до газорозподільної системи, виконане шляхом прихованих заходів з цілковитим порушенням ПБСГ, що загрожувало здоров’ю, а можливо і життю мешканців. Дане помешкання було від’єднане від системи газопостачання механічним шляхом. Сума штрафних санкцій буде приблизно складати понад 100 000 грн.

За всіма випадками несанкціонованого відбору природного газу викликана поліція та незацікавлені свідки або представники місцевої влади для фіксування порушення.

Правопорушники, які підключаються без дозволу до газорозподільних мереж, переконані, що виявити даний факт складно і їм нічого не загрожує. Однак подібні випадки легко виявляються під час планового технічного обслуговування газового господарства та обходів трас газопроводів, і покарання для розкрадачів газу буде неминучим.

АТ «Донецькоблгаз» наголошує, що за ці противоправні дії згідно статті 185 КК України (крадіжка) передбачена кримінальна відповідальність. Санкції статті передбачають штраф, або громадські роботи, або виправні роботи, або позбавлення волі.

Нагадуємо, що втручання в систему газопостачання несе загрозу життю та здоров’ю людей!


Архів статей «Газ: крадіжки та борги»