Шановні абоненти!

1 травня 2021 р. набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг» від 03.12. 2020 р. № 1060-IX, яким передбачено зміни до законодавства про комерційний облік теплової енергії, ринок природного газу, теплопостачання та про житлово-комунальні послуги.

Зокрема, змінами до Закону України «Про ринок природного газу» передбачено затвердження типового договору на технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання житлових (багатоквартирних) будинків (між власником або уповноваженою співвласниками багатоквартирного будинку особою та оператором газорозподільної системи).

Змінами до Закону України «Про житлово-комунальні послуги» передбачено:

  • укладання договорів на технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання багатоквартирного будинку між співвласниками такого будинку або за їхнім рішенням - управителем багатоквартирного будинку, об'єднання співвласників багатоквартирного будинку, іншою уповноваженою співвласниками особою з оператором газорозподільної системи або іншим суб'єктом господарювання, який має право на виконання таких робіт.

При цьому, технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання у багатоквартирних будинках здійснюється за рахунок співвласників такого багатоквартирного будинку.

У разі укладення такого договору, за технічне обслуговування та безпечну експлуатацію внутрішньобудинкових систем газопостачання багатоквартирного будинку несе відповідальність оператор газорозподільної системи або інший суб'єкт господарювання, з яким укладено договір.

Порядок технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання у багатоквартирному будинку та види робіт, які є обов'язковими під час технічного обслуговування, визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику в нафтогазовому комплексі.

У разі укладення договору на технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання багатоквартирного будинку з іншим суб'єктом господарювання, ніж оператор газорозподільної системи, управитель багатоквартирного будинку, об'єднання співвласників багатоквартирного будинку або інша уповноважена співвласниками особа повідомляють про це оператора газорозподільної системи протягом 15 днів з дати укладення такого договору.

У разі укладення договору на технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання багатоквартирного будинку з оператором газорозподільної системи такий договір укладається за формою типового договору, затвердженого Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, та є публічним. Оператор газорозподільної системи не має права вимагати укладання договору на технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання багатоквартирного будинку на інших умовах, що не відповідають умовам типового договору, затвердженого Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

У разі якщо об'єднання співвласників багатоквартирного будинку, управитель або інша уповноважена співвласниками особа не звернулися до оператора газорозподільної системи із заявою про укладення договору на технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання багатоквартирного будинку та не направили йому повідомлення про укладення такого договору з іншим суб'єктом господарювання, який має право на виконання таких робіт, вважається, що співвласники багатоквартирного будинку приєдналися до договору на технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання багатоквартирного будинку з оператором газорозподільної системи, на території ліцензійної діяльності якого розташований відповідний будинок.

Таким чином, для забезпечення безпеки внутрішньобудинкових систем газопостачання дво - або багатоквартирного будинку, відповідно до внесених змін до Закону України «Про житлово-комунальні послуги», Закону України «Про ринок природного газу», управитель багатоквартирного будинку, співвласники багатоквартирного будинку, інша уповноважена співвласниками особа мають укласти «Договір на технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання багатоквартирного будинку» з Оператором газорозподільної системи ПАТ «ДОНЕЦЬКОБЛГАЗ» або іншим суб’єктом господарювання, який має право на виконання таких робіт.

У разі не забезпечення власником (балансоутримувачем та/або орендарем (наймачем)) технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання, така система газопостачання підлягає відключенню згідно вимог п. 5.7. розд. 5 «Правил безпеки систем газопостачання».

Архів статей «Інформаційні повідомлення»