Костянтинівське УГГ АТ «ДОНЕЦЬКОБЛГАЗ» звертається до споживачів природного газу вулиць Вінницька, Осипенка, Керамічної та Слов'янської м. Костянтинівки з проханням не чинити опір при виконанні працівниками управління своїх службових обов'язків та сприяти скорішому відновленню газопостачання до своїх будівель.

Нагадуємо, що 21.12.2021 р. при проведенні регламентних робіт, пов’язаних з технічним обстеженням газорозподільної системи, працівниками Костянтинівського УГГ було виявлено виток газу на ізолюючому фланцевому з’єднанні вуличного газопроводу низького тиску діаметром 57 мм. Виток газу було локалізовано, аварійно-відновлювальні роботи було розпочато 22.12.2021 р. о 9:00 з тимчасовим обмеженням газопостачання житлових будинків приватного сектору, що розташовані м.  Костянтинівка за адресами:

✅ вул. Вінницька, буд. № 2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 18;

✅ вул. Осіпенка буд. № 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18;

✅ вул. Керамічна, буд. № 11, 13, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38;

✅ вул. Словянська, буд. № 5, 7.,

Після закінчення аварійно-відновлювальних робіт було розпочато роботи по  відновленню газопостачання за вищевказаними адресами.

Згідно п. 7.17 Правил безпеки систем газопостачання – НПАОП 0.00-1.76-15 (далі - ПБСГ):

Всі об’єкти систем  газопостачання і газове обладнання перед їх підключенням до діючих газопроводів, а також після ремонту підлягають зовнішньому огляду і опресовуванню повітрям. Пуск газу в газопровід без його зовнішнього огляду та контрольного опресовування не допускається.

Проте, під час проведення робіт по відновленню газопостачання деякі споживачі чинили опір, не надаваючи доступ до будинків, проявляли агресію та погрожували працівникам Костянтинівського УГГ.

Зауважуємо, що поновлення газопостачання до будинків було б можливе ще 22 числа за умови дотримання споживачами ПБСГ, оскільки до аварійно-відновлювальних робіт було залучено бригади в кількості 21 співробітника Костянтинівського УГГ, які працювали до 22:00 годин та розуміють важність відновлення газопостачання через низьку температуру повітря, що встановилася останніми днями.

Для завершення цих робіт були підключені фахівці служб режимів газопостачання, а також служб Торецького відділення Костянтинівського УГГ. Аварійна-диспетчерська служба "104" здійснювала цілодобове чергування на вказаних вулицях аби унеможливити виникнення нещасних випадків та аварій. Однак через створені неодноразові перешкоди мешканцями деяких будинків у здійсненні робіт, зробити це не вдалося з незалежних від УГГ обставин.

Костянтинівське УГГ стурбоване ситуацією, яка склалась та наголошує, що для скорішого відновлення газопостачання, робітникам для виконання своїх службових обов’язків по обпресуванню газорозподільної системи та здійсненню пуску газу споживачам, необхідне 100 % попадання до їх помешкань.

Нагадуємо, що згідно п. 5 глави 5 розділу ІІІ Кодексу газорозподільних систем:

Оператор ГРМ має право безперешкодного та безкоштовного доступу до земельних ділянок та інших об’єктів всіх форм власності, на яких розташована газорозподільна система, для виконання службових обов’язків, передбачених законодавством.

Для належного виконання Оператором ГРМ функцій щодо забезпечення гарантованого рівня надійності, безпеки, якості та величини тиску газу, запобігання можливим витокам газу та недопущення аварійних ситуацій споживач зобов’язаний забезпечити доступ на власні об’єкти представникам Оператора ГРМ за їх службовими посвідченнями для виконання службових обов’язків, зокрема, для:

✅ перевірки, локалізації і ліквідації витоків газу та аварійних ситуацій;

✅ перевірки, повірки та/або експертизи комерційного вузла обліку (лічильника газу), а також перевірки показань лічильників газу;

виконання робіт з припинення та відновлення газопостачання.


НА ВАРТІ ЕНЕРГОНЕЗАЛЕЖНОСТІ

Архів статей «Аварійно-відновлювальні роботи»