Інформаційне повідомлення для побутових споживачів ПАТ "Донецькоблгаз"
щодо можливості зміни постачальника природного газу з 1 липня 2020 року.

З 1 липня 2020 р. набирає чинності Постанова НКРЕКП від 10.06. 2020 р. № 1080 «Про затвердження Змін до деяких постанов НКРЕКП та внесення змін до Кодексу газорозподільних систем», відповідно до якої відтепер побутові споживачі можуть ініціювати зміну діючого постачальника.

Відповідно до пункту 2 розділу V Правил постачання природного газу (зі змінами) - кожен побутовий споживач має право на вільний вибір постачальника шляхом укладення з ним договору постачання природного газу відповідно до умов та положень, передбачених цими Правилами;

Відповідно до пункту 4 розділу V Правил постачання природного газу (зі змінами) - побутовий споживач, який має намір змінити діючого постачальника, повинен звернутись до нового постачальника із заявою-приєднанням до договору постачання природного газу;

Відповідно до пункту 11 розділу V Правил постачання природного газу (зі змінами) - споживач зобов’язаний здійснити повний остаточний розрахунок з попереднім постачальником. Попередній постачальник не пізніше ніж через шість тижнів після виключення побутового споживача з Реєстру його споживачів в інформаційній платформі зобов’язаний виставити такому споживачеві остаточний рахунок з урахуванням усієї непогашеної суми заборгованості, у тому числі за графіком погашення заборгованості (за його наявності) за договором постачання природного газу. Побутовий споживач зобов’язаний здійснити оплату такого рахунку не пізніше десяти робочих днів з дня виставлення такого рахунку. Якщо до початку процедури зміни постачальника на об’єкт побутового споживача було припинено (обмежено) постачання природного газу у зв’язку із наявною заборгованістю, постачання природного газу новим постачальником може здійснюватися після оплати всієї заборгованості перед постачальником, за ініціативою якого було припинено (обмежено) постачання природного газу.

За більш детальною інформацією про процедуру зміни постачальника побутовими споживачами рекомендуємо звертатися до Управлінь по Газопостачанню та Газифікації за місцем відкриття особового рахунку особисто або за контактними телефонами.