О 18-35 04.01.2022р. до аварійно-диспетчерської служби КОСТЯНТИНІВСЬКОГО УГГ АТ «ДОНЕЦЬКОБЛГАЗ» надійшло повідомлення про запах газу у квартирі багатоповерхового будинку по вулиці Громова.

По прибутті за вказаною адресою, бригадою АДС було зафіксовано виток газу на ввідному газопроводі у футлярі через стіну будівлі, внаслідок наскрізної корозії.

Виток газу було локалізовано шляхом перекриття крану на вводі до під’їзду, внаслідок чого без газопостачання залишилось 9-ть квартир, про що було повідомлено управителя цього багатоквартирного будинку.

Аварійно-відновлювальні роботи по заміні ділянки пошкодженого корозією газопроводу будуть проводитись 05.01.2022 р. спеціалістами КОСТЯНТИНІВСЬКОГО УГГ

Після ліквідації аварійної ситуації та здійснення необхідних оплат балансоутримувачем житла, згідно укладеної угоди, газопостачання буде відновлено в повному обсязі згідно пункту 7.17. Правил безпеки систем газопостачання. Для швидкого відновлення газопостачання, споживачам природного газу вищевказаного багатоквартирного будинку необхідно забезпечити робітникам КОСТЯНТИНІВСЬКОГО УГГ безперешкодний доступ до своїх помешкань.

Вкотре нагадуємо, що згідно п.3.2 та 3.3. розділу III Правил безпеки систем газопостачання (НПАОП 0.00-1.76-15):

✅ Власник (балансоутримувач та/або орендар (наймач)) повинен забезпечити утримання систем газопостачання відповідно до вимог чинного законодавства України.

✅ Власник (балансоутримувач та/або орендар (наймач)) відповідає за технічний стан і безпечне користування газопроводами, газовими приладами, димовими та вентиляційними каналами.

✅ Власник (балансоутримувач та/або орендатор) відповідає технічний стан та безпечне використання газопроводами, газовими приладами, димовими та вентиляційними каналами.

Згідно п.2. глави 1 розділу III Кодексу газорозподільних систем:

✅Технічне обслуговування та поточний ремонт внутрішньобудинкових газових мереж у багатоквартирному будинку здійснюється на умовах договору, укладеного між співвласниками/особою, уповноваженою на це співвласниками, і суб’єктом, що має право на виконання таких робіт.

27.07.2018 р. Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України № 190, затверджений Обов’язковий перелік робіт (послуг), витрати на які включаються до складу витрат на утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території, до якого було включено технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання (ВБСГ).

Не забезпечення власниками, (балансоутримувачами та/або орендарями (наймачами)) на балансі чи в управлінні яких знаходяться газифіковані будинки, технічного обслуговування ВБСГ тягне за собою виникнення аварійних ситуацій на цих системах і як наслідок є причиною руйнування майна та загрозою життю та здоров’ю людей.


НА ВАРТІ ЕНЕРГОНЕЗАЛЕЖНОСТІ

Архів статей «Аварійно-відновлювальні роботи»