В травні 2020 року начальник Світлодарської дільниці Артемівського УГГ службовою запискою повідомив про виток газу, який було виявлено в газових колодязях №1 та №2 міста Світлодарськ.

Після обстеження газових колодязів, на газопроводах високого тиску діаметрами 1020 та 720 мм, які були введені в експлуатацію в 1984 році, з’ясувалось, що запірна арматура, а саме, засувки діаметром 600 міліметрів, потребують капітального ремонту.

Проведення робіт ускладнювалося тим, що, вищезазначений об’єкт знаходиться в охоронній зоні ГРС Вуглегірської ТЕС. Після отримання дозволу, на проведення робіт від КРАМАТОРСЬКОГО ЛІНІЙНОГО ВИРОБНИЧОГО УПРАВЛІННЯ МАГІСТРАЛЬНИХ ГАЗОПРОВОДІВ, фахівці служби Експлуатації вуличних газопроводів, дворових вводів та ГРП Артемівського УГГ, розпочали підготовчі роботи.

З колодязів було зняте перекриття, на газопроводах змонтовані скидні свічки. Комісією АТ «ДОНЕЦЬКОБЛГАЗ», на чолі з головним інженером, було прийняте рішення демонтувати засувки, та виконати їх капітальний ремонт, в цехових умовах. Після капітального ремонту, відбувся монтаж засувок на колишнє місце.

Але тут виконавців робіт спіткала несподіванка. З’ясувалося, що в процесі експлуатації, через усадку грунту, втрачена співвісність фланцевих з’єднань. Були виконані роботи, щодо виправлення ситуації, і в листопаді місяці 2020 року, газопровід діаметром 1020 міліметрів відновив роботу.

Стосовно другої нитки газопроводу, діаметром 720 міліметрів, справи йшли гірше. Було розглянуто кілька варіантів вирішення проблеми. Оптимальним був визнаний варіант встановлення лінзового компенсатора діаметром 600 міліметрів. Компенсатор був виготовлений на «Заводі монтажних виробів» міста Дніпро.

28 грудня 2021року фахівцями служби Експлуатації вуличних газопроводів, дворових вводів та ГРП Артемівського УГГ, лінзовий компенсатор діаметром 600 міліметрів був встановлений на ділянці газопроводу високого тиску діаметром 720 міліметрів. За результатами кропіткої та добросовісної праці, з'явилася впевненість, в те, що нащадкам, ще довгі роки не доведеться турбуватися про надійність газопостачання Вуглегірської ТЕС.

Ось такий різдвяний подарунок від АТ «ДОНЕЦЬКОБЛГАЗ»!


НА ВАРТІ ЕНЕРГОНЕЗАЛЕЖНОСТІ

Архів статей «Аварійно-відновлювальні роботи»