Електрохімічний захист підземних газопроводів значно подовжує термін їх служби і усуває найголовнішу небезпеку – виникнення аварійних ситуацій при їх експлуатації та проведення позапланових ремонтів.

18.03.2021 р. в 9:50 до аварійно-диспетчерської служби (АДС) Торецького відділення Костянтинівського управління по газопостачанню та газифікації ПАТ «ДОНЕЦЬКОБЛГАЗ» зателефонувала жінка, яка повідомила, що за адресою м. Залізне, проспект Піонерів невстановленими особами було здійснено руйнування станції електрохімічного захисту.

vandalism 18032021
Бригадою АДС, яка прибула на місце виклика було виявлено механічне пошкодження станції електрохімічного захисту підземного газопроводу середнього тиску В-ОПЕК-АИ-0,6-50 У1, яке призвело до значної деформації металу шафи станції.

Станція, що захищає підземні газопроводи від електрохімічної корозії була просто знівечена. Створюється враження, що це зроблено навмисно внаслідок банального невігластва тих, хто дозволяє собі здійснювати такі вчинки.

Той, хто це зробив завдав матеріальної шкоди державному майну і в наслідок підземний газопровід залишився без електрохімічного захисту. Такі безрозсудні дії вандалів можуть спричинити виникнення аварійних ситуацій на підземному газопроводі в частині руйнування газопроводу електрохімічною корозією, що може призвести до розгерметизації газопроводу та витоку газу.

Аварійною бригадою на місце було викликано співробітників поліції. Сподіваємось, що винних у скоєному буде знайдено і покарано згідно чинного законодавства України.

Також Торецьким відділенням Костянтинівського УГГ було прийнято екстрені заходи щодо відновлення електрохімічного захисту підземного газопроводу середнього тиску від інших станцій. В даний час ситуація повністю контролюється.