У смт. Олексієво-Дружківка тепер є вулиця імені В'ячеслава Афоніна, працівника Донецькоблгазу, який загинув у лавах Збройних сил України. 

Чоловік народився та проживав в Олексієво-Дружківці. У 2015 році розпочав свою трудову діяльність у Костянтинівському управлінні по газопостачанню та газифікації. Працював начальником аварійно-диспетчерської служби. Від 2019 року — начальником виробничо-технічного відділу.

За період роботи в міськгазі зарекомендував себе цілеспрямованим працівником. Мав високий рівень професійних знань.

Напередодні повномасштабної війни В'ячеслав долучився до лав захисників України, зокрема до тероборони м. Бахмут. У міськгазі він завжди залишався для колег людиною, яку приємно було побачити та поговорити на “робочі” теми. 

В'ячеслав мужньо виконував бойові завдання та захищав свою рідну Донецьку область, допоки два ворожих танки не виїхали прямо на їхній підрозділ. 11 серпня 2022 року 50-річний чоловік загинув.

Посмертно героя удостоєно Орденом “За мужність” ІІІ ступеня, який вручили його матері, Ніні Сергіївні.

Зараз вже минуло більше року з моменту загибелі захисника. Біль цієї втрати має гіркий присмак. Мати зі сльозами гордості каже за сина, пригадує його доброту й бажання допомагати людям. Після роковин з дня його загибелі рідні встановили на цвинтарі пам’ятник із символічним написом “Фортеця Бахмут”. 

Тоді до вшанування пам'яті мужнього воїна та сумлінного газовика долучилися Голова правління АТ «ДОНЕЦЬКОБЛГАЗ» Вадим Батій та начальник Костянтинівського УГГ Ігор Русанов.

Вічна пам’ять Герою!