Настав опалювальний сезон, а значить, у своїх будинках ви включили опалювальні прилади з відведенням продуктів згоряння в димар.

Холоди ще не настали, а недотримання правил безпеки мало не призвело до нещасного випадку. В одному з селищ Краматорська. ледь не угоріла ціла родина. Причина-відсутність тяги в димовому каналі, до якої призвело заниження висоти димоходу при його перебудові, повна герметизація приміщення від припливу повітря пластиковими вікнами за відсутності підрізу дверей.

Такого не сталося би, якби ремонтні роботи виконувались спеціалізованою організацією, яка має всі дозвільні документи для проведення таких робіт і після їх проведення в обов'язковому порядку перевірить наявність тяги (згідно з Правилами безпеки систем газопостачання після кожного ремонту димарі підлягають позачерговій перевірці та прочистці).

Пам'ятайте:

Приміщення, де працюють газові прилади, повинні добре провітрюватися. Під час роботи газового обладнання кватирки або фрамуги мають бути відчинені. Двері в приміщення, де встановлені газові прилади з відведенням продуктів згоряння в димар, повинні мати в нижній частині підріз, або отвори для притоку свіжого повітря. Це забезпечить постійний приплив свіжого повітря та повне згоряння газу.

Для повного згоряння 1 куб. м газу необхідно 10 куб. м повітря, якщо це природний газ (метан), та 27 куб. м повітря для зрідженого газу (пропан-бутану). Якщо не забезпечити приплив повітря в повному обсязі, то в процесі горіння виділятиметься чадний газ (окис вуглецю СО) - надзвичайно отруйна речовина. Чадний газ не має ні кольору, ні запаху, ні смаку і легко поєднується з повітрям. Він здатний навіть у дуже малих концентраціях з'єднуватися з кров'ю в 200-300 разів швидше, ніж кисень. і накопичуючись, викликати тяжке отруєння.

Нагадуємо також необхідність укладення договорів на технічне обслуговування системи газопостачання зі спеціалізованою організацією. Своєчасна перевірка обладнання фахівцями допоможе уникнути нещасного випадку.

У разі появи запаху газу або при виявленні витоку газу необхідно негайно відключити газові прилади,  не користуватись електричними приладами, провітрити приміщення та зателефонувати за номером 104.

Про всі несправності газових приладів дзвоніть за телефоном 42-04-20

Будьте уважні при користуванні газом у побуті та дотримуйтесь правил безпечної експлуатації газових приладів, і тоді блакитне паливо стане Вашим незамінним помічником на довгі роки.


НА ВАРТІ ЕНЕРГОНЕЗАЛЕЖНОСТІ