Згідно з роз’ясненням НКРЕКП від 24.05.2022, в умовах дії воєнного стану, абонент на підставі положень розділу Х Типового договору має бути звільнений від оплати послуг розподілу природного газу у наступних випадках: 

  • якщо форс-мажорні обставини (військова агресія Російської Федерації проти України) об’єктивно унеможливили виконання зобов’язання Оператора ГРМ в частині забезпечення цілодобового доступу до газорозподільної системи, наприклад, у зв’язку із пошкодженням газорозподільної інфраструктури, оплата споживачами вартості послуги з розподілу природного газу за Типовим договором на період відсутності цілодобового доступу до газорозподільної системи (кількості днів) не здійснюється; 
  • якщо внаслідок форс-мажорних обставин (військова агресія Російської Федерації проти України) було пошкоджено об’єкт газоспоживання споживача та/або його внутрішньобудинкову систему газопостачання, що призвело до унеможливлення використання споживачем свого права користуватися послугами розподілу природного газу, такий споживач на підставі положень розділу Х Типового договору має бути звільнений від оплати послуг розподілу природного газу.  

Що робити абоненту у вищезазначених випадках? Необхідно надати певний перелік документів, що підтверджує наслідки непереборної сили (форс-мажорних обставин). 

  • акт про пошкодження/руйнування об’єкту газоспоживання або документ, що підтверджує руйнування об’єкту газоспоживання та дату руйнування (надається Органами державної влади, ДСНС, Нацполіцією, іншим державним уповноваженим органом);
  • свідоцтво про право власності на житло; 
  • фото пошкодженої/зруйнованої домівки;
  • заяву про припинення послуги у зв’язку з пошкодженням/руйнуванням;
  • копія паспорту та ідентифікаційного коду.

Після надання документів фахівці УГГ перевіряють надану Вами інформацію та проводять перерахунок послуги.

Звернення абонвідділами Управлінь по газопостачанню та газифікації приймаються безпосередньо у відділеннях (УГГ) або електронною поштою. У листі не забудьте вказати зворотну адресу та контактну інформацію. Заяви без зворотного зв’язку не розглядаються.

Контакти та графік роботи Управліннь по газопостачанню та газифікації


НА ВАРТІ ЕНЕРГОНЕЗАЛЕЖНОСТІ

Архів статей «Інформаційні повідомлення»