dop Інформаційні повідомлення 2020 рік

ШАНОВНІ ПОБУТОВІ СПОЖИВАЧІ ГАЗУ!

З 01.10. 2020 р. побутові споживачі ПАТ«Донецькоблгаз» перейшли до постачальника «останньої надії» (ПОН). Згідно із результатами державного конкурсу та відповідно до розпорядження КМУ від 22 липня 2020 р. № 917-р постачальником «останньої надії» визначено Товариство з обмеженою відповідальністю «Газопостачальна компанія «Нафтогаз України»».

Ціна на газ від постачальника «останньої надії» складає:

У жовтні - 5,55 грн/куб.м

У листопаді - 6,91 грн/куб.м

У грудні - 6,77 грн/куб.м

Ціни зазначені з ПДВ та без вартості доставки (розподілу).

Всі клієнти ПОН отримають платіжки з нарахуваннями за газ відповідно до тарифу. Споживачам постачальника «останньої надії» за жовтень та листопад 2020р. необхідно розраховуватися в повному обсязі за постачання природного газу та не допускати заборгованості.

Реквізити, за якими потрібно здійснити платіж.

ТОВ "Газопостачальна компанія "НАФТОГАЗ УКРАЇНИ"

Код ЄДРПОУ: 40121452

IBAN:UA893004650000000260323012042

АТ «Ощадбанк» м.Києва

Додаткові канали, де можна сформувати рахунок та здійснити його оплату:

 • Сайт gas.ua, де потрібно обрати розділ «Постачальник останньої надії», завести свій EIC-код (індивідуальний газовий код споживача, який можна дізнатись у ПАТ «Донецькоблгаз»), перевірити стан рахунку і здійснити оплату
 • Чат-бот GASUA у Viber та Telegram, де потрібно обрати «Головне меню - Фінансові питання – Нарахування», ввести свій EIC-код, дізнатися баланс на рахунку і оплатити.

gasua

Інформаційне повідомлення

Щодо зарахування переплати по особовому рахунку з природного газу на розподіл (побутові споживачі)

Для зарахування переплати по особовому рахунку з природного газу на розподіл, побутовому споживачу, власнику будинка (квартири), на якого оформлено особовий рахунок, необхідно:

 • Особисто звернутися до абонентського відділу відповідного Управління по газопостачанню та газифікації ПАТ «Донецькоблгаз»;
 • Написати заяву, та надати необхідний пакет документів (оригінал і копії паспорту, акт зняття показників лічильника газу з фотофіксацією);
 • Провести звіряння за спожитий природний газ та розподіл природного газу.

ПАТ «Донецькоблгаз» звертає вашу увагу:

Шановні абоненти та користувачі послуг ПАТ «Донецькоблгаз»

Останнім часом до ПАТ «Донецькоблгаз» надходить велика кількість запитів на отримання EIC-кодів

ПАТ «Донецькоблгаз» нагадує:

- EIC-код ви можете знайти на картці особового рахунку в Особистому кабінеті;

- EIC-код код вказано в квитанціях на розподіл природного газу, а також, за наявності, в Договорі розподілу природного газу.

ПАТ «Донецькоблгаз» звертає вашу увагу:

Шановні абоненти та користувачі послуг ПАТ «Донецькоблгаз»!

Останнім часом (з 26.10. 2020 р.) електронний сервіс ABONENTINFO не витримує навантаження, у зв’язку з величезною кількістю одночасних запитів до сайту. ПАТ «Донецькоблгаз» не виключає, що чисельні запити пов’язані з масовою реєстрацією у особистих кабінетах побутових споживачів, передачею показань побутових лічильників, оплатою поточної та простроченої заборгованості та спричиняють тимчасові перебої у роботі ABONENTINFO по ПАТ «Донецькоблгаз».

ПАТ «Донецькоблгаз» просить абонентів та споживачів послуг не робити хаотичних та інтенсивних запитів, які сильно навантажують сервера і транспортні канали, істотно уповільнюючи роботу сайту.

ПАТ «Донецькоблгаз» попереджає споживачів природного газу, що при реєстрації в особовому кабінеті електронного сервісу ABONENTINFO не слід передавати невідомим особам дані про Вашу реєстрацію (логін та пароль). В іншому випадку особистим кабінетом зможуть скористатися зловмисники без Вашого відома.

ПАТ «Донецькоблгаз» не несе відповідальності за самостійну передачу суб'єктом персональних даних* системи ABONENTINFO своїх ідентифікаційних даних іншим особам.

Користуйтеся сервісом особисто та з відповідальністю!


*суб’єкт персональних даних - фізична особа, персональні дані якої обробляються.

Інформація щодо кількості запитів, звернень та навантаження до сайту Аbonentinfo станом на 31.10.2020р.

google

інформаційне повідомлення

У відповідності до Постанови НКРЕКП від 30.06.2017р. № 866 «Про затвердження Порядку проведення відкритого обговорення проектів рішень Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг» ПАТ «Донецькоблгаз» повідомляє про проведення відкритого обговорення (відкритого слухання)  щодо необхідності встановлення тарифу на послуги розподілу природного газу для ПАТ «Донецькоблгаз» на 2021 рік.

Обґрунтування щодо необхідності встановлення тарифу на послуги розподілу природного газу для ПАТ «Донецькоблгаз», проект структури тарифу на послуги розподілу природного газу на 2021 рік для ПАТ «Донецькоблгаз», оприлюднені на офіційному веб-сайті ПАТ «Донецькоблгаз» у мережі Інтернет 29 жовтня 2020 року.

Зауваження та пропозиції від зацікавлених осіб (фізичних та юридичних осіб) щодо необхідності встановлення тарифу на послуги розподілу природного газу для   ПАТ «Донецькоблгаз» на 2021 рік приймаються до 08 листопада 2020 року у письмовому або електронному вигляді за адресою:

електрона адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

поштова адреса: ПАТ «Донецькоблгаз»,  84313, вул. Південна, 1, м. Краматорськ, Донецька обл.., Україна.

Контактна особа:   Панков Олександр Юрійович, тел.:  0626 42-33-06.

Відкрите обговорення відбудеться 09 листопада 2020 року о 14:00 у приміщенні ПАТ «Донецькоблгаз» за адресою: м. Краматорськ, вул. Південна, 1,  зал засідання.

Для участі у відкритому обговоренні (слуханні) питання щодо необхідності встановлення тарифу на послуги розподілу природного газу для ПАТ «Донецькоблгаз» на 2021 рік заявки від місцевих органів влади або органів місцевого самоврядування приймаються до 08 листопада 2020 року у письмовому та/або електронному вигляді.

Інформаційне повідомлення

Повернення переплати за природний газ побутовим споживачам, у зв’язку зі зміною постачальника

Для повернення переплати за спожитий природний газ (при її наявності на особовому рахунку абонента, станом на 01.10. 2020 р.) побутовому споживачу, власнику будинка (квартири), на якого оформлено особовий рахунок, необхідно:
 • Особисто звернутися до абонентського відділу відповідного Управління по газопостачанню та газифікації ПАТ «Донецькоблгаз»;

 • Написати заяву, та надати необхідний пакет документів (оригінал і копії паспорту, ІПН, квитанції про оплату за природний газ, довідку з банку про наявність рахунку, акт зняття показників лічильника газу з фотофіксацією);

 • Провести звіряння за спожитий природний газ та розподіл природного газу.

У разі наявності заборгованості за розподіл природного газу,  споживач має право особисто написати заяву на здійснення зарахування грошових коштів з газопостачання на розподіл (надавши необхідний вищенаведений пакет документів), залишок коштів повертається споживачу, або зараховується на особовий рахунок у повному обсязі  в рахунок майбутніх платежів за розподіл природного газу.

Повернення грошових коштів споживачу можливо тільки при відсутності заборгованості за розподіл природного газу.

Інформаційне повідомлення

Щодо вільного вибору постачальника, фіксації та передачі показників лічильника газу до ПАТ «Донецькоблгаз»

До ПАТ «Донецькоблгаз» надходять чисельні звернення споживачів природного газу, щодо примусового оформлення договорів на постачання природного газу від «інших компаній», які загрожують, у разі відмови від підписання договору постачання, здійснити відключення споживачів від системи ГРМ.

Такі дії є протиправними і суперечать діючому законодавству України.

Згідно абзацу 1 пункту 25 розділу III Правил постачання природного газу,  затверджених Постановою від 30.09.2015 р. № 2496 НКРЕКП:

«25 Побутовий споживач має право на:

вільний вибір постачальника та безоплатну зміну постачальника».

Відключення від газопостачання може здійснювати тільки ПАТ «Донецькоблгаз» за дорученням від діючого Постачальника, з яким укладено договір на виконання робіт пов’язаних з припиненням/обмеженням газопостачання споживачів-боржників.

ПАТ «Донецькоблгаз» постачав природний газ для побутових споживачів до 30.09.2020 р. Тому, Споживач зобов’язаний погасити заборгованість за спожитий  до 30.09.2020 р. природний газ на рахунки ПАТ «Донецькоблгаз».

З 01.10.2020 р. побутові споживачі ПАТ «Донецькоблгаз» (до 30.11.2020 р.) перейшли до постачальника «останньої надії» (ПОН) НАК «Нафтогаз України». Максимальна тривалість постачання природного газу ПОН не може перевищувати шістдесят календарних днів на рік.

Нагадуємо, що у строк до 30.11.2020 р. усім побутовим споживачам необхідно укласти договір на постачання природного газу з постачальником.

Також нагадуємо, що побутовий споживач зобов’язаний 01 числа кожного місяця, фіксувати показання газового лічильника та надавати інформацію до ПАТ «Донецькоблгаз» абонентського відділу газового господарства і нести відповідальність за достовірність наданої інформації.

Згідно пункту 4 глави 4 розділу IX Кодексу газорозподільних систем, затвердженого постановою НКРЕКП від 30.09.2015 р. № 2494:

Побутовий споживач, який за умовами договору розподілу природного газу розраховується за лічильником газу, зобов'язаний щомісяця станом на 01 число місяця знімати фактичні показання лічильника газу та протягом п'яти діб (до 05 числа включно) надавати їх Оператору ГРМ у спосіб, визначений договором розподілу природного газу.

У разі неотримання Оператором ГРМ до 06 числа місяця, що настає за розрахунковим, показань лічильника газу, фактичний об'єм розподілу та споживання природного газу по об'єкту споживача за розрахунковий період визначається Оператором ГРМ на рівні планового місячного об'єму споживання на відповідний період, що розраховується, виходячи з групи споживання побутового споживача, з урахуванням вимог Кодексу ГРМ.

Показники лічильника газу можливо передавати зручним Вам способом:

 • Через особистий кабінет на сайті abonentinfo.com
 • За телефонами відповідного УГГ, які розташовані на сайті (в розділі «Донецькоблгаз» - Структурні підрозділи), контактні центри абонвідділів.

Згідно абзацу 3 пункту 5 глави 4 розділу IX Кодексу газорозподільних систем, затвердженого постановою НКРЕКП від 30.09.2015 р. № 2494:

Оператор ГРМ відповідно до вимог Кодексу ГТС передає інформацію про обсяг розподіленого споживачу (спожитого ним) природного газу за відповідний період Оператору ГТС для проведення ним остаточної передачі даних  постачальнику споживача.

Тобто за даними, які споживач надає до ПАТ «Донецькоблгаз» (Оператор ГРМ) передає до Інформаційної платформи, Постачальником буде сформовано рахунок за місяць за спожитий природний газ по  Споживачам.

інформаційне повідомлення

Відповідно до вимог Постанови НКРЕКП України від 30.06.2017 року за № 866 «Про затвердження Порядку проведення відкритого обговорення проектів рішень Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг», ПАТ «Донецькоблгаз» ініціює проведення відкритого обговорення Проекту Плану розвитку газорозподільної системи ПАТ «Донецькоблгаз» на 2021 - 2030 роки (далі - Проект).

Проект Плану розвитку на 2021-2030 роки з обґрунтуваннями, оприлюднено з метою одержання зауважень і пропозицій шляхом розміщення на офіційному веб-сайті компанії в мережі Інтернет.

Зауваження та пропозиції до оприлюднених документів від фізичних та юридичних осіб, приймаються до 29 жовтня 2020 року у письмовому та/або електронному вигляді за адресою: ПАТ «Донецькоблгаз», 84313, м. Краматорськ, вул. Південна, б. 1; Е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..
Контактна особа: : Пантрепа Любов Володимирівна, тел. +38(050) 265-48-28.

Відкрите обговорення Проекта ПАТ «Донецькоблгаз» відбудеться 30 жовтня 2020 року о 10:00, за адресою: м. Краматорськ, вул. Південна, б. 4.

Заявки для участі у відкритому обговоренні приймаються до 29 жовтня 2020 року у письмовому та/або електронному вигляді за адресою: ПАТ «Донецькоблгаз», 84313, м. Краматорськ, вул. Південна, б. 1; Е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

Інформаційне повідомлення

Щодо формування ціни на газ для побутових споживачів за вересень 2020 р.

ПАТ «Донецькоблгаз» повідомляє, що не має можливості надати інформацію щодо оприлюднення ціни на природний газ для побутових споживачів на вересень місяць 2020 р. з наступних причини:

 • зняття спеціальних обов’язків з НАК «Нафтогаз України» з 1 серпня 2020 р. продавати природний газ постачальникам природного газу для потреб побутових споживачів, релігійних організацій (крім обсягів, що використовуються для провадження їх виробничо-комерційної діяльності) та державного підприємства України «Міжнародний дитячий центр «Артек» на умовах та у порядку, що визначені цим Положенням згідно Постанови КМУ від 19.10. 2018 р. № 867 «Про затвердження Положення про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу»;
 • виключення пункту 14 Постанови КМУ від 19.10. 2018 р. № 867 «Про затвердження Положення про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу»;
 • виключення Додатку «ПЕРЕЛІК постачальників природного газу, на яких покладено спеціальні обов’язки щодо постачання природного газу побутовим споживачам та релігійним організаціям (крім обсягів, що використовуються для провадження їх виробничо-комерційної діяльності) до зміни постачальника природного газу» до Положення про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу.

Водночас ПАТ "Донецькоблгаз" повідомляє, що направляло на адресу НКРЕКП, КМУ, Донецької ОДА листи з проханням подовжити дію покладання спеціальних обов'язків (ПСО) на НАК "Нафтогаз України" та попереджало про можливі негативні наслідки, однак на жаль питання досі не вирішено.

На сьогодні НАК "Нафтогаз України" не подовжила дію договору з ПАТ "Донецькоблгаз" на постачання природного газу для потреб побутових споживачів та релігійних організацій.

До 01.08. 2020 р. формування ціни для Постачальників природного газу для потреб побутових споживачів (в т.ч. і для ПАТ "Донецькоблгаз") знаходилося в межах компетенції тільки НАК "Нафтогаз України".

Відповідно до цього, ціна 1 м.куб. природного газу для побутових споживачів та релігійних організацій буде відома тільки після отримання ПАТ "Донецькоблгаз" оригіналів документів від постачальника з вказанням ціни та загальної вартості природного газу.

Орієнтовна дата формування ціни на вересень 2020 р. - 11 - 14 жовтня 2020 р.

Також на офіційному сайті ПАТ "Донецькоблгаз" наведена інформація щодо зміни постачальника природного газу


Довідково:

Так, як на сьогодні функціонує вільний ринок природного газу, то орієнтовну ціну природного газу можна подивитися на сайті ТБ «Українська енергетична біржа» без врахування вартості транспортування магістральними трубопроводами та вартості послуг розподілу

Інформаційне повідомлення

Щодо вибору постачальника природного газу та укладання договору постачання

ПАТ «Донецькоблгаз» інформує, що згідно з Постановою КМУ від 19 серпня 2020 р. № 740 здійснено виключення абзацу шостого пункту 14 і додатку до Положення про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 жовтня 2018 р. № 867, ці пункти передбачали покладання спеціальних обов’язків постачати природний газ побутовим споживачам по ПАТ «Донецькоблгаз».

Відповідно до розділу VI. ПРАВИЛ постачання природного газу, які затверджені Постановою НКРЕКП від 30.09.2015  № 2496 з 01.10.2020р., розпочалася процедура передачі інформації щодо побутових споживачів Донецької області через інформаційну платформу ОГТС постачальнику "останньої надії" за для здійснення постачання природного газу побутовим споживачам та збалансованої дії газотранспортної системи України ти системи ГРМ.

Водночас зауважуємо, що максимальна тривалість постачання природного газу постачальником "останньої надії" не може перевищувати шістдесят календарних днів на рік та в будь-якому випадку не має тривати довше ніж до кінця календарного місяця, наступного за тим місяцем, у якому почалося фактичне постачання природного газу споживачеві постачальником "останньої надії". Після закінчення граничного строку постачання природного газу постачальником «останньої надії», передбаченого цим розділом та Законом України «Про ринок природного газу», постачальник «останньої надії» зобов’язаний припинити постачання природного газу за договором зі споживачем. При цьому постачальник «останньої надії»  у порядку, визначеному Кодексом газотранспортної системи, виключає такого споживача з власного Реєстру споживачів на інформаційній платформі Оператора ГТС. У випадку якщо споживач не був включений до Реєстру споживачів іншого постачальника після закінчення постачання природного газу постачальником «останньої надії», до такого споживача повинні застосовуватись заходи з припинення розподілу транспортування природного газу споживачу відповідно до умов Кодексу газорозподільних систем та Кодексу газотранспортної системи.

Побутовим споживачам ПАТ «Донецькоблгаз» рекомендовано до закінчення максимального строку вільно обрати постачальника природного газу, як того вимагає стаття 13 Закону України «Про ринок природного газу»  та відповідно до умов пункту 2 розділу III ПРАВИЛ постачання природного газу, затверджених Постановою від 30.09.2015 № 2496 НКРЕКП «2. Постачання природного газу побутовому споживачу здійснюється на підставі договору, що укладається між ним та постачальником на умовах типового договору постачання природного газу побутовим споживачам, затвердженого Регулятором, які є однаковими для всіх побутових споживачів України.», укласти договір постачання.

Інформаційне повідомлення

Щодо замовленої річної потужності на 2021 рік

Шановні замовники послуг розподілу природного газу по ПАТ «Донецькоблгаз». Відповідно до змін Кодексу ГРМ (Постанова НКРЕКП від 29.07.2020р. № 1469) Вам необхідно до 12.10. 2020 р. уважно ознайомитися з інформацією щодо замовленої річної потужності на 2021 рік наступним чином:

 • побутові споживачі – в особистому кабінеті, в квитанціях на сплату послуги;
 • споживачі що не є побутовими – в актах приймання-передачі послуги розподілу природного газу за вересень місяць 2020 р.
 • Споживач, що не є побутовим, має право не пізніше ніж до 20 жовтня календарного року, що передує розрахунковому, подати Оператору ГРМ уточнену заявку на величину річної замовленої потужності.

  Розрахувати планову величину вартості послуги розподілу абоненти мають можливість, скориставшись Калькулятором визначення місячної плати за заявлену річну потужність.:

Інформаційне повідомлення

Щодо формування ціни на газ для побутових споживачів за серпень 2020 р.

ПАТ «Донецькоблгаз» повідомляє, що не має можливості надати інформацію щодо оприлюднення ціни на природний газ для побутових споживачів на серпень - вересень місяць 2020 р з наступних причини:

 • зняття спеціальних обов’язків з НАК «Нафтогаз України» з 1 серпня 2020 р. продавати природний газ постачальникам природного газу для потреб побутових споживачів, релігійних організацій (крім обсягів, що використовуються для провадження їх виробничо-комерційної діяльності) та державного підприємства України «Міжнародний дитячий центр «Артек» на умовах та у порядку, що визначені цим Положенням згідно Постанови КМУ від 19.10. 2018 р. № 867 «Про затвердження Положення про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу»;
 • виключення пункту 14 Постанови КМУ від 19.10. 2018 р. № 867 «Про затвердження Положення про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу»;
 • виключення Додатку «ПЕРЕЛІК постачальників природного газу, на яких покладено спеціальні обов’язки щодо постачання природного газу побутовим споживачам та релігійним організаціям (крім обсягів, що використовуються для провадження їх виробничо-комерційної діяльності) до зміни постачальника природного газу» до Положення про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу.

Водночас ПАТ "Донецькоблгаз" повідомляє, що направляло на адресу НКРЕКП, КМУ, Донецької ОДА листи з проханням подовжити дію покладання спеціальних обов'язків (ПСО) на НАК "Нафтогаз України" та попереджало про можливі негативні наслідки, однак на жаль питання досі не вирішено.

На сьогодні НАК "Нафтогаз України" не подовжила дію договору з ПАТ "Донецькоблгаз" на постачання природного газу для потреб побутових споживачів та релігійних організацій.

До 01.08. 2020 р. формування ціни для Постачальників природного газу для потреб побутових споживачів (в т.ч. і для ПАТ "Донецькоблгаз") знаходилося в межах компетенції тільки НАК "Нафтогаз України".

Відповідно до цього, ціна 1 м.куб. природного газу для побутових споживачів та релігійних організацій буде відома тільки після отримання ПАТ "Донецькоблгаз" оригіналів документів від постачальника з вказанням ціни та загальної вартості природного газу. Орієнтовна дата формування ціни на серпень 2020 р. - 11 - 14 вересня 2020 р.

Також на офіційному сайті ПАТ "Донецькоблгаз" наведена інформація щодо зміни постачальника природного газу


Довідково:

Так, як на сьогодні функціонує вільний ринок природного газу, то орієнтовну ціну природного газу можна подивитися на сайті ТБ «Українська енергетична біржа» без врахування вартості транспортування магістральними трубопроводами та вартості послуг розподілу

Інформаційне повідомлення

щодо змін до постанови Кабінету Міністрів України № 867 від 19 жовтня 2018 р. «Положення про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу»

У зв’язку із затвердженням постанови КМУ  №740 від 19.08.2020р. «Про внесення змін до Положення про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу», яка вносить зміни до постанови КМУ № 867 від 19.10.2018р., а саме, з постанови виключено абзац шостий пункту 14 про зобов'язання облгазів поставляти газ усім побутовим споживачам і релігійним організаціям на території своєї ліцензійної діяльності і кожен побутовий споживач має право на вільний вибір постачальника.

Алгоритм дій щодо зміни діючого постачальника передбачено розділом 5 Правил постачання природного газу, затверджених Постановою НКРЕКП №2496 від 30.09.2015р. із змінами. (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1382-15 )

Куди звертатись, щоб змінити постачальника газу?

Є два варіанти: або знаходити центр обслуговування клієнтів нового постачальника, або подати заявку онлайн на сайті газової компанії, яку Ви обрали.

Змінені правила дозволяють підписати її електронним цифровим підписом (ЕЦП), BankID (можна отримати у великих банківських мережах) чи SmartID. В якому форматі приймати документи від клієнта, кожен постачальник газу вирішуватиме самостійно.

Скільки на ринку є компаній, які можуть постачати газ населенню і як їх знайти?

Сьогодні компаній-постачальників газу приблизно 50. Всього ліцензії на торгівлю газом мають більше 500 компаній, проте не всі з них побудували необхідну інфраструктуру для роботи з побутовими клієнтами (контакт-центри, системи формування платіжок тощо).

Перевірити, чи компанія має право (ліцензію) на постачання газу можна на сайті Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг.

Також у компанії, яка працює з побутовими клієнтами, повинен бути діючий веб-сайт.

Поки в Україні немає єдиного сервісу, де можна було б порівняти пропозиції різних постачальників. Ймовірно, він з’явиться трохи пізніше, в процесі подальшого розвитку газового ринку.

інформаційне повідомлення

Згідно пункту 12.2 розділу ХІІ Типового договору розподілу, затвердженого Постановою НКРЕКП від 30.09.2015  № 2498 ПАТ «Донецькоблгаз» інформує про затвердження Змін до Кодексу газорозподільних систем та внесення змін до Типового договору розподілу природного газу, згідно Постанови НКРЕКП від 29.07.2020  № 1469.

Зі змінами можна ознайомитися на офіційному сайті НКРЕКП, на порталі Верховної Ради України, або на офіційному сайті ПАТ «Донецькоблгаз».

інформаційне повідомлення

Відповідно до вимог Постанови НКРЕКП України від 30.06.2017 року за № 866 «Про затвердження Порядку проведення відкритого обговорення проектів рішень Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг», ПАТ «Донецькоблгаз» ініціює проведення відкритого обговорення Проекту Плану розвитку газорозподільної системи ПАТ «Донецькоблгаз» на 2021 - 2030 роки, Проекту змін Плану розвитку газорозподільної системи ПАТ «Донецькоблгаз» на 2020 - 2029 роки (далі - Проекти).

Проект Плану розвитку на 2021-2030 роки з обґрунтуваннями, проект змін Плану розвитку на 2020-2029 роки з обґрунтуваннями оприлюднено з метою одержання зауважень і пропозицій шляхом розміщення на офіційному веб-сайті компанії в мережі Інтернет.

Зауваження та пропозиції до оприлюднених документів від фізичних та юридичних осіб, приймаються до 27 липня 2020 року у письмовому та/або електронному вигляді за адресою: ПАТ «Донецькоблгаз», 84313, м. Краматорськ, вул. Південна, б. 1; Е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..
Контактна особа: Ковальов Ігор Анатолійович, тел. +38(050) 056-36-28.

Відкрите обговорення Проектів ПАТ «Донецькоблгаз» відбудеться 28 липня 2020 року об 10:00, за адресою: м. Краматорськ, вул. Південна, б. 4.

Заявки для участі у відкритому обговоренні приймаються до 27 липня 2020 року у письмовому та/або електронному вигляді за адресою: ПАТ «Донецькоблгаз», 84313, м. Краматорськ, вул. Південна, б. 1; Е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

Архів статей «Інформаційні повідомлення»