ПАТ «Донецькоблгаз» повідомляє !

Станом на 01.12.2020р. борг ОКП «Донецьктеплокомуненерго» за послуги розподілу природного газу складає 31 575 446, 91грн.

ОКП «Донецьктеплокомуненерго» не виконує свої зобов’язання ні по поточному платежу, ні по погашенню заборгованості за послуги з розподілу природного газу по затвердженим графікам, які були погоджені з Донецькою ОДА на засіданні, що відбувалося перед початком опалювального періоду 2020-2021 р. за участю представників Донецької ОДА та Голови правління ПАТ «Донецькоблгаз».

26.11.2020р. ОКП «Донецьктеплокомуненерго» було надіслано письмове повідомлення згідно до постанови Кабінету Міністрів України від 08.12.2006р. № 1687 "Про затвердження Порядку пооб'єктового припинення (обмеження) газопостачання споживачам крім населення)", пунктами 1 та 2 глави 7 розділу VI Кодексу газорозподільних систем, розділом II Правил постачання природного газу, Розпорядження Кабінету Міністрів від 14.11.2018р. № 942р. Відповідно ПАТ «Донецькоблгаз» розпочав процедуру обмеження всіх об’єктів споживача до технологічного мінімуму.

26.11.2020р. ПАТ «Донецькоблгаз» повідомив Голову Донецької обласної державної адміністрації про дотримання графіку погашення заборгованості ОКП «Донецьктеплокомуненерго» та обмеження до технологічного мінімуму споживання природного газу даним підприємством.

Станом на 09.12.2020р. ситуація залишається без змін та з урахуванням обсягів замовленої потужності у грудні 2020р. та поточними сплатами заборгованість ОКП «Донецьктеплокомуненерго» складає 39 335 947,36грн.

Відповідно до пункту:

  • 6 розділу VІ Типового договору розподілу природного газу, затвердженого Постановою НКРЕКП від 30.09.2015 № 2498, розрахунки здійснюється наступним чином «Оплата вартості послуги з розподілу природного газу за цим Договором здійснюється Споживачем, який не є побутовим, на умовах попередньої оплати до початку розрахункового періоду на підставі рахунка Оператора ГРМ. Якщо згідно із законодавством Споживач має сплачувати Оператору ГРМ за послуги з розподілу природного газу зі свого поточного рахунку із спеціальним режимом використання, оплата послуг розподілу природного газу здійснюється з поточного рахунку із спеціальним режимом використання Споживача на поточний рахунок Оператора ГРМ кожного банківського дня згідно з алгоритмом розподілу коштів, встановленим Регулятором, та зараховується як плата за послуги розподілу природного газу в тому місяці, в якому надійшли кошти. Остаточний розрахунок за надані у звітному місяці послуги проводиться Споживачем до десятого числа місяця, наступного за звітним, відповідно до акта наданих послуг та з урахуванням раніше перерахованих коштів.»