Під час проведення робіт з обстеження систем газопостачання, працівниками Костянтинівського УГГ ПАТ "Донецькоблгаз" було виявлено ряд порушень серед побутових споживачів, пов'язаних з несанкціонованим відбором природного газу, порушенням законодавства України та недотриманням техніки безпеки при споживанні природного газу у побуті.

Більшість з них - це самовільне втручання в систему газопостачання засобом облаштування споживачами несанкціоновоної прихованої врізки та газопроводу в обхід вузла обліку газу, що ставить під загрозу безпеку споживачів, які використовують небезпечно природний газ так і споживачів , що їх оточують, та в свою чергу спричиняє матерільну шкоду підприємству. Порушення цілісності газопроводу, як об’єкту підвищеної небезпеки може привести до створення аварійної ситуації та техногенної аварії.

За виявленими фактами незаконного та небезпечного відбору газу працівниками Костянтинівського УГГ ПАТ "Донецькоблгаз" були складені акти про порушення, виконано відключення несанкціонованих споживачів механічним шляхом, та дана правова оцінка діям порушників щодо закону та безпеки життя. Збитки будуть стягнуті відповідно до законодавства України. Розмір компенсації розраховується відповідно до вимог Кодексу газорозподільних систем (далі - Кодекс ГРМ) та залежить від конкретного виду порушення: прихований газопровід, самовільне відновлення газопостачання чи втручання в роботу засобу вимірювальної техніки. Окрім суми, яка розраховується відповідно до законодавства України, порушники зобов’язані сплатити всі послуги з відключення та відновлення газопостачання, а у разі виявлення фактів втручання у роботу лічильника природного газу - його вартість разом із вартістю монтажних робіт.

Слід зазначити що несанкціоноване споживання блакитного палива не лише наносить суттєві матеріальні збитки, а в першу чергу загрожує здоров’ю та життю оточуючих мешканців, незаконні підключення споживачів до газопроводу проводяться із грубим порушенням Правил безпеки систем газопостачання та несуть загрозу здоров’ю та життю оточуючих людей. В місцях самовільних врізок через нещільність з’єднання труб виникають витоки газу, що в наслідку може призвести до вибухів.

Відновлення газопостачання відключених домоволодінь буде виконуватись із дотриманням вимог Правил безпеки систем газопостачання та Кодексу ГРМ. Споживачі повинні забезпечувати доступ працівникам Костянтинівського УГГ ПАТ «Донецькоблгаз» в кожне газифіковане приміщення для огляду газопроводів та газових приладів, а також усунути технічні порушення (у разі їх наявності).

При запаху газу та якщо Ви володієте інформацією про факти незаконного споживання газу, просимо повідомити про це за телефоном «104», анонімність гарантуємо.