До складу ПРИВАТНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА ПО ГАЗОПОСТАЧАННЮ ТА ГАЗИФІКАЦІЇ «ДОНЕЦЬКОБЛГАЗ» входять відокремлені структурні підрозділи.

Основними предметами діяльності відокремлених структурних підрозділів є:

 • Розподілення та постачання газу;
 • Будівництво;
 • Проектувальні роботи, обстеження;
 • Метрологічні послуги;
 • Інші види діяльності, які не заборонені законодавством України.

Відокремлені структурні підрозділи

Артемiвське управлiння по газопостачанню та газифiкацiї

Костянтинiвське управлiння по газопостачанню та газифiкацiї

Краматорське управлiння по газопостачанню та газифiкацiї

Красноармійське управлiння по газопостачанню та газифiкацiї

Слов'янське управлiння по газопостачанню та газифiкацiї

Ремонтно-будівельне управління «Газ-сервiс»

Структурні підрозділи, які перебувають на території, тимчасово непідконтрольної України


ПРИВАТНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО ПО ГАЗОПОСТАЧАННЮ ТА ГАЗИФІКАЦІЇ «ДОНЕЦЬКОБЛГАЗ» є однією з найбільших в Україні обласних газорозподільних компаній

Miciя та цiлi АТ «Донецькоблгаз»

Місія компанії

Підвищувати якість життя людей, забезпечуючи комфорт і безпеку.

Cтратегічні цілі

 • Розробка і впровадження прогресивних технологій в галузі будівництва та експлуатації розподільчих газопроводів;
 • Забезпечення сталого динамічного розвитку системи газопостачання регіону;
 • Застосування ефективних методів організації роботи компанії;
 • Відкритість та увага до споживачів;
 • Орієнтація на досягнення лідерських позицій серед газорозподільних компаній України.

Про компанию

Основний вид діяльності АТ «Донецькоблгаз» - розподілення газоподібного палива через місцеві (локальні) трубопроводи.

АТ «Донецькоблгаз» щорічно розподіляє близько 809 мільйонів кубометрів природного газу для 370,4 тисяч споживачів, в тому числі 368,9 тисяч побутових споживачів та 1,5 тисяч не побутових споживачів. Загальна довжина газопроводів становить майже 13 тисяч кілометрів.

До складу АТ «Донецькоблгаз» входять:

Управліня з газопостачання та газифікації;

Ремонтно-будівельне управління «Газ-сервіс»

Окремi структурнi підрозділи, дiяльнiсть яких тимчасово призупинена (знаходяться на території, тимчасово непідконтрольної Україні).

На базі АТ «Донецькоблгаз»  у м. Краматорськ працює сервісний центр з повірки та ремонту газових лічильників.

Також, на базі Костянтинiвського УГГ для забезпечення безаварійної та високоефективної діяльності підприємства і підтримки високої якості послуг, що надаються, АТ «Донецькоблгаз» має хіміко-аналітичну лабораторію, акредитовану на право проведення вимірювань у сфері державного метрологічного нагляду, випробувальної лабораторії технічної діагностики, електротехнічну лабораторію і ділянку технічного огляду вантажопідйомних машин і механізмів .

При включенні до Єдиного Державного Реєстру Підприємств і Організацій України АТ «Донецькоблгаз» отримало право здійснювати діяльність за такими напрямками:

 • Розподілення газоподібного палива системою трубопроводів;
 • Управління підприємствами;
 • Загальнобудівельні роботи;
 • Монтажні роботи;
 • Інженерна і технічна діяльність, пов'язана з будівництвом;
 • Інші види оптової торгівлі.

На підставі ліцензій АТ «Донецькоблгаз» здійснює такі види діяльності:

 • Поставка природного газу, газу (метану) вугільних родовищ за регульованим тарифом (Ліцензія АЕ № 299065 від 26.05.2015 р., видана НКРЕКП України);
 • Транспортірока (розподіл) природного, нафтового газу та газу (метану) вугільних родовищ (Ліцензія АЕ № 299064 від 26.05.2015 р., видана НКРЕКП України);
 • Господарча діяльність з будівництва об`єктів IV и V категорії складності. (Ліцензія № 27-Л від 25.07.2016 р., Видана Державною архітектурно-будівельною інспекцією України).

Гімн АТ «Донецькоблгаз»


Гімн АТ «Донецькоблгаз» (.mp3, 4,43 МБ)Сторінки історії Публічного акціонерного товариства «По газопостачанню та газифікації «Донецькоблгаз»

Публічне акціонерне товариство «По газопостачанню та газифікації «Донецькоблгаз»

Газопостачання міст Донецької (тоді - Сталінської) області почалося в 1936 році попутним коксівним газом. Масова ж газифікація природним газом почалася в 1958 році, коли він вперше надійшов з Краснодарського краю на схід області в місто Амвросіївку, де і був запалений перший символічний факел. Рішенням виконкому Сталінського обласного Ради депутатів трудящих від 28.11.58 року № 972 було затверджено план газифікації житлового фонду області на період 1959-1965 р Першими, слідом за Амвросіївка, в 1959 р природний газ отримали міста Донецьк (колишній Сталіно), Маріуполь ( колишній Жданов), Макіївка і Харцизьк. У 1960 році газ приходить в Дружковку, Краматорськ, Костянтинівки. Протягом 1961-1962 років газифікуються Єнакієве, Артемівськ, Слов'янськ. Для керівництва почалася інтенсивної газифікацією області в 1959 р в системі комунального господарства області було створено госпрозрахункове обласне управління газовими підприємствами та мережами «Облпромбитгаз», до якого своїм історичним корінням йде нинішнє публічне акціонерне товариство (ПАТ) «Донецькоблгаз».

Першим керівником Управління газовими підприємствами та мережами «Облпромбитгаз» (з 1959 по 1964 р) був Юрій Євгенович Червінський. До складу Управління тоді входили Сталінська, Макіївська, Жданівська, Горлівка, Амвросіївська і Краматорська контори «Міськгаз».

У період становлення Управління газовими підприємствами «Облпромбитгаз» в містах області створюються контори по експлуатації газифікованих об'єктів, які розташовуються переважно при житлово-експлуатаційних конторах або в квартирах житлових будинків. Кількість працівників в кожній з таких контор не перевищувало в середньому 10-15 осіб. Але, незважаючи на нечисленність персоналу цих служб, на їх плечах лежала прокладка газопроводів, підключення до газорозподільних мереж квартир, газифікація підприємств і опалювальних котелень, і багато іншого. Їх зусиллями вже протягом 1959 року по області природним газом було газифіковано 19 тис. Квартир. Газифікація промислових підприємств Сталінської області проводилась під безпосереднім контролем Ради Міністрів УРСР, який своєю постановою № 609 від 23.04.60 р визначив перелік промислових підприємств, які підлягали першочерговій газифікації. У 1960-1961 роках природний газ отримали заводи:

 • Макіївський трубний;
 • Жданівський ім. Ілліча;
 • Харцизький трубний і проволочно-канатний;
 • Костянтинівський металургійний і скляний;
 • Краматорський металургійний;
 • Ново-Краматорський машинобудівний;
 • Артемівський завод кольорового прокату;
 • Микитівський ртутний комбінат.

Величезними темпами розвивалася газифікація області протягом наступних 14 років. Разом з наростанням обсягів споживання газу росли і газові служби. Експлуатаційні (малопотужні і нечисленні) контори переросли в виробничо-експлуатаційні управління, забезпечені кваліфікованими кадрами. У чималому ступені успіхи цього періоду пов'язані з особистістю Миколи Ілліча Тохтамиша, який з 1960 року беззмінно керував обласним газовим господарством протягом наступних 30-ти років.

Відповідно до постанови Ради Міністрів УРСР від 22.08.75 р № 400 та наказу Міністерства комунального господарства УРСР від 05.09.1975 р № 299 була проведена реорганізація структури управління газовими господарствами області. В результаті трест «Облпромбитгаз» був ліквідований і організовано Донецьке виробниче об'єднання газового господарства «Донецькоблгаз» з тими ж завданнями і функціями, які були покладені на «Облпромбитгаз».

Чергова реорганізація підприємства сталася в 1994 році, в період керівництва Володимира Ілліча Шелудченко. Відповідно до Указу Президента України «Про корпоратизацію підприємств» від 15.06.93 р № 210/93 і на підставі рішення Державного комітету України по нафті і газу від 11.03.94г. № 80 в 1994 році було створено ВАТ «Донецькоблгаз» зі статутним фондом 6,96 млн грн, 38% пакета акцій якого належить НАК «Нафтогаз України». Другого червня 2011 р пройшла перереєстрація ВАТ «Донецькоблгаз» в ПАТ «Донецькоблгаз». З 2003 по 2015 Головою правління ПАТ «Донецькоблгаз» був Микола Степанович Масс. На певному етапі міські газові господарства Донецька, Макіївки і Маріуполя вибули із зони обласного підпорядкування і зараз мають статус автономних організацій. Одночасно з розширенням масштабів газопостачання велика увага приділялася забезпеченню його безпеки. Донецька область стала новатором багатьох починань, пов'язаних з цією проблемою. Зокрема спільно з облдержадміністрацією було прийнято рішення про розміщення балонів зрідженого газу в шафах поза приміщеннями.

З 1962 року на підземних газопроводах стали встановлюватися гумовотканинні компенсатори, розроблені «Облпромбитгазом» спільно з Донецьким заводом гумотехнічних виробів. Це дало можливість забезпечити безпечну експлуатацію газових мереж, що пролягають над гірничими виробками. За участю тресту, а в подальшому і об'єднання «Донецькоблгаз», була розроблена «Інструкція з проектування захисту, будівництва і експлуатації газопроводів на території вугільних басейнів України (РДІ 204 УССР 025-91).

При будівництві нових газопроводів ПАТ «Донецькоблгаз» зайняло тверду стратегічну позицію - переведення виробництва на інноваційні технології із застосуванням полімерних матеріалів та наукоємного обладнання.

З огляду на, що близько половини експлуатованих газопроводів є підземними, особлива увага приділяється активному захисті їх від електрохімічної корозії, підвищення її ефективності. ПАТ «Донецькоблгаз» в своїх структурних підрозділах впроваджує в системах катодного захисту комбіновані титанові металооксидних анодні заземлювачі типу ТДМ. Застосування цих заземлювачів більш ефективно в порівнянні з раніше застосовувалися масивними анодними заземлювачами на основі сталі, чавуну і железокремніевих сплавів.

До інноваційним розробкам відноситься і одноступенева система редукування, яка почала впроваджуватися з 1998 р і отримала надалі широке поширення при газифікації населених пунктів області.

У 2015 році відбулася реорганізація Підприємства:

 • Припинено діяльність структурного підрозділу Товариства - ДЗЕРЖИНСКОГО УПРАВЛІННЯ ПО ГАЗОПОСТАЧАННЮ ТА ГАЗИФІКАЦІЇ (Код ЄДРПОУ: 20317006) шляхом реорганізації - приєднання до КОСТЯНТИНIВСЬКОГО УПРАВЛІННЯ ПО ГАЗОПОСТАЧАННЮ ТА ГАЗИФІКАЦІЇ (Код ЄДРПОУ: 20316946)
 • Припинено діяльність структурного підрозділу Товариства - ДРУЖКIВСЬКОГО УПРАВЛІННЯ ПО ГАЗОПОСТАЧАННЮ ТА ГАЗИФІКАЦІЇ (Код ЄДРПОУ: 20317058) шляхом реорганізації - приєднання до КРАМАТОРСЬКОГО УПРАВЛІННЯ ПО ГАЗОПОСТАЧАННЮ ТА ГАЗИФІКАЦІЇ (Код ЄДРПОУ ВП: 24805642)
 • Припинено діяльність структурного підрозділу Товариства - МАР'їНСЬКОГО УПРАВЛІННЯ ПО ГАЗОПОСТАЧАННЮ ТА ГАЗИФІКАЦІЇ (Код ЄДРПОУ: 20317064) шляхом реорганізації - приєднання до КРАСНОАРМIЙСЬКОГО УПРАВЛІННЯ ПО ГАЗОПОСТАЧАННЮ ТА ГАЗИФІКАЦІЇ (Код ЄДРПОУ: 20316981)
 • Припинено діяльність структурного підрозділу Товариства - ДЕБАЛЬЦЕВСЬКОГО УПРАВЛІННЯ ПО ГАЗОПОСТАЧАННЮ ТА ГАЗИФІКАЦІЇ (Код ЄДРПОУ: 20317087) шляхом реорганізації - приєднання до АРТЕМIВСЬКОГО УПРАВЛІННЯ ПО ГАЗОПОСТАЧАННЮ ТА ГАЗИФІКАЦІЇ (Код ЄДРПОУ: 20317035)

Відокремлений структурний підрозділ

Артемiвське управлiння по газопостачанню та газифiкацiї
Артемiвське управлiння по газопостачанню та газифiкацiї
Повна офіційна назва Відокремленого структурного підрозділу:
Артемiвське управлiння по газопостачанню та газифiкацiї
Скорочена офіційна назва Відокремленого структурного підрозділу:
Артемiвське УГГ
Місцезнаходження підрозділу:
84500, Донецька обл., місто Бахмут, вул. Носакова, буд. 3
дивитися на мапі
Банківські реквізити:
р/р Послуги газопостачання: UA063351060000026039302314799
р/р Послуги розподілу газу: UA213351060000026003305314799
у філії АТ «Ощадбанк» № 21 м. Бахмут
ОКПО 20317035

Офіційний WEB-сайт

Начальник підрозділу:
Бондар Віталій Дмитрович
Приймальня:
(0627) 48-30-31
office.artgazugg@ukr.net
Аварійно-диспетчерська служба (цілодобово):
104
(0627) 48-30-45
(050) 448-28-04
Абонентський відділ:
(0627) 48-24-86; 48-34-43; 48-31-37
(050) 222-08-17
Передати показання газових лічильників:
(0627) 48-24-86; 48-34-43; 48-31-37
(050) 222-08-17

Миронівська дільниця

Світлодарська дільниця

Сіверська дільниця

Соледарська дільниця

Часовоярська дільниця

Відокремлений структурний підрозділ

Костянтинiвське управлiння по газопостачанню та газифiкацiї
Костянтинiвське управлiння по газопостачанню та газифiкацiї
Повна офіційна назва Відокремленого структурного підрозділу:
Костянтинiвське управлiння по газопостачанню та газифiкацiї
Скорочена офіційна назва Відокремленого структурного підрозділу:
Костянтинiвське УГГ
Місцезнаходження підрозділу:
85114, Донецька обл., місто Костянтинівка, вул. Ємельянова, буд. 76
дивитися на мапі
Банківські реквізити:
р/р Послуги газопостачання: UA833351060000002603430612857
р/р Послуги розподілу газу: UA343351060000026000305041612
у філії АТ «Ощадбанк» № 2866 м. Костянтинiвка
ОКПО 20316946
Начальник підрозділу:
Ковтонюк Іван Іванович
Головний інженер:
Апанасов Олексій Валентинович
Приймальня:
(0627) 22-74-08
(0627) 22-74-08
konstanugg@ukr.net
Аварійно-диспетчерська служба (цілодобово):
104
(050) 473-32-04
Абонентський відділ:
(0627) 22-67-04
(066) 853-15-05
Konstugg2@ukr.net
Передати показання газових лічильників:
(0627) 22-68-10
(095) 673-92-64

Торецьке відділення

Авдіівська дільниця

Очеретинська дільниця

Відокремлений структурний підрозділ

Краматорське управлiння по газопостачанню та газифiкацiї
Краматорське управлiння по газопостачанню та газифiкацiї
Повна офіційна назва Відокремленого структурного підрозділу:
Краматорське управлiння по газопостачанню та газифiкацiї
Скорочена офіційна назва Відокремленого структурного підрозділу:
Краматорське УГГ
Місцезнаходження підрозділу:
84313, Донецька обл., місто Краматорськ, вул. Південна, буд. 1
дивитися на мапі
Банківські реквізити:
р/р Послуги газопостачання: UA233351060000026037304380370
р/р Послуги розподілу газу: UA483351060000026003305380370
у філії АТ «Ощадбанк» м. Краматорськ
ОКПО 24805642
Начальник підрозділу:
Алексєєнко Олександр Анатолійович
Головний інженер:
Савченко Ігор Вікторович
Приймальня:
(0626) 42-33-02
(0626) 42-33-18
kugg@ukr.net
Аварійно-диспетчерська служба (цілодобово):
104
(0626) 41-46-80; 42-33-07
(050) 472-55-83
Абонентський відділ:
(0626) 42-33-21
(050) 482-99-46
Контактний центр:
(0626) 42-04-20
(066) 99-99-104
Передати показання газових лічильників:
(0626) 41-74-32 (автовідповідач)

Дружківське вiділення

Відокремлений структурний підрозділ

Красноармійське управлiння по газопостачанню та газифiкацiї
Красноармійське управлiння по газопостачанню та газифiкацiї
Повна офіційна назва Відокремленого структурного підрозділу:
Красноармійське управлiння по газопостачанню та газифiкацiї
Скорочена офіційна назва Відокремленого структурного підрозділу:
Красноармійське УГГ
Місцезнаходження підрозділу:
85300, Донецька обл., місто Покровськ, вул. Шосейна, буд. 154
дивитися на мапі
Банківські реквізити:
р/р Послуги газопостачання: UA613351060000026035300245808
р/р Послуги розподілу газу: UA963351060000026006306245808
у філії АТ «Ощадбанк» № 2863 м. Покровськ
ОКПО 20316981
Начальник підрозділу:
Бєлов Валерiй Миколайович
Головний інженер:
Старостенко Михайло Петрович
Приймальня:
(06239) 2-26-32
(06239) 2-26-32
(050) 473-21-00
krasgorgaz@ukr.net
Аварійно-диспетчерська служба (цілодобово):
104
(06239) 2-03-74
Абонентський відділ:
(06239) 2-81-05
(050) 473-21-00
Передати показання газових лічильників:
(06239) 2-81-05; 2-71-29
(0623) 53-45-00
(050) 473-21-00

Родинська дiльниця

Селидівська дiльниця

Мирноградська дiльниця

Докучаєвське вiддiлення

Мар'їнське вiддiлення

Кураховська дiльниця

Вугледарська дiльниця

Відокремлений структурний підрозділ

Слов'янське управлiння по газопостачанню та газифiкацiї
Слов'янське управлiння по газопостачанню та газифiкацiї
Повна офіційна назва Відокремленого структурного підрозділу:
Слов'янське управлiння по газопостачанню та газифiкацiї
Скорочена офіційна назва Відокремленого структурного підрозділу:
Слов'янське УГГ
Місцезнаходження підрозділу:
84100, Донецька обл., м. Слов'янськ, вул. Світлодарська, 28Б
дивитися на мапі
Банківські реквізити:
р/р Послуги газопостачання: UA703351060000026030303433139
р/р Послуги розподілу газу: UA283351060000026005305433139
у філії АТ «Ощадбанк» № 2868 м. Слов'янськ
ОКПО 20316969
Начальник підрозділу:
Моргунова Вікторія Аркадіївна
Головний інженер:
Сімейко Ігор Валентинович
Приймальня:
(0626) 66-82-82
(0626) 66-83-04
slavugg@ukr.net
Аварійно-диспетчерська служба (цілодобово):
104
(0626) 66-83-04
(099) 274-00-92
Абонентський відділ:
(06262) 2-60-90; (0626) 66-82-99
(050) 423-40-36
Передати показання газових лічильників:
(0626) 66-82-94
(050) 423-40-36

Лиманська дільниця

Начальник управління:
Головний інженер:
Гаряча лінія:
Сайт управління:
Поштові та банківські реквізити:
84100, м. Слов'янськ, вул. Світлодарська, 28Б