Згідно з вимогами розділу V Правил безпеки систем газопостачання (далі – ПБСГ) затверджених наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості № 285 від 15.05. 2015 р. за та зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 08 червня 2015 р. за № 674/27119:

  • Заміна газового обладнання виконується за заявою власника (орендаря (наймача)) до газорозподільного підприємства суб’єктом господарювання, який має дозвіл на виконання зазначених робіт, виданий центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю.
  • Заміна обладнання оформлюється ескізом у разі заміни газового обладнання без зміни функціонального призначення, потужності та системи димовідведення. В інших випадках - з оформленням виконавчо-технічної документації.
  • Відключення газу перед заміною газового обладнання здійснюється газорозподільним підприємством за заявою власника (балансоутримувача та/або орендаря (наймача)). Пуск газу після заміни газового обладнання проводиться газорозподільним підприємством за зверненням власника (балансоутримувача та/або орендаря (наймача)) після проведення інструктажу із безпечної його експлуатації.
  • Документи щодо заміни газового обладнання передаються до архіву газорозподільного підприємства.

З оглядом на вищезазначене, роботи з заміни газового обладнання можуть виконуватись суб’єктами господарювання, які мають відповідний дозвіл на виконання зазначених робіт, але за умови письмового звернення власника (орендаря (наймача)) до структурних підрозділів ПАТ «Донецькоблгаз» для виконання ними робіт з відключення, підключення та пуску газу до заміненого газового обладнання.

Газове обладнання житлових і громадських будинків самовільне замінене особами або підприємствами, що не мають відповідного дозволу, підлягає відключенню від системи газопостачання згідно вимог п. 5.7 ПБСГ.

З метою запобігання нещасних випадків пов’язаних з використанням газу у побуті, ПАТ «Донецькоблгаз» звертається до всіх споживачів з проханням сумлінно виконувати вимоги ПБСГ. У разі потреби заміни газовикористуючого обладнання, запірної арматури, гнучких рукавів, реконструкції систем газопостачання завчасно звертайтесь до структурних підрозділів ПАТ «Донецькоблгаз» за кваліфікованою консультацією.