Цiна на природний газ
що реалізовується для потреб побутових споживачів у разi наявностi газових лiчильникiв

З 01.10 2017 р. розрахунки за природний газ, що реалізовується для потреб побутових споживачів, здiйснюються за цiною 6.9579 грн. за куб. метр (з ПДВ).

 

Структура ціни на природний газ
що реалізовується для потреб побутових споживачів

Структура ціни на природний газ для побутових споживачів

 


норми споживання
природного газу населенням у разі відсутності газових лічильників

з 01.10 2017 р. Одиниця виміру Плита газова за наявності централізованого гарячого водопостачання Плита газова у разі відсутності централізованого гарячого водопостачання та газового водонагрівача Плита газова та газовий водонагрівач
Норма споживання, на одну особу за місяць куб. метрів 3,3 5,4 10,5
Вартість газу, на одну особу, за місяць грн. (з ПДВ) 22,9611 37,5727 73,0580

Розшифровка ціни на природний газ, відпущений відповідно до норм споживання за наявності вказаних приладів для населення за відсутності лічільників

Примітка.

У період відсутності централізованого гарячого водопостачання населення норма споживання природного газу на плиту газову встановлюється 5,4 куб. метра на людину на місяць.

Строк відсутності гарячого водопостачання (понад 6 годин на добу у разі цілодобового водопостачання або понад 30 відсотків загального часу подавання води за добовим графіком), в який не включається перерва в його постачанні у нічний час (з 24 до 6 години), фіксується у двосторонньому акті, що підписується теплопостачальною організацією та оператором газорозподільної системи і є підставою для перерахунку населенню плати за гаряче водопостачання та газ. За згаданий період населення не здійснює плату за користування централізованим гарячим водопостачанням. Оператор газорозподільної системи після закінчення півріччя надсилає абонентові перерахунок за спожитий газ у період відсутності централізованого гарячого водопостачання.

{Додаток із змінами, внесеними згідно з Постановою КМУ № 609 від 18.08.2017 р.}


норми споживання
природного газу населенням у разі відсутності газових лічильників

з 19.08. 2017 р. Одиниця виміру Плита газова за наявності централізованого гарячого водопостачання Плита газова у разі відсутності централізованого гарячого водопостачання та газового водонагрівача Плита газова та газовий водонагрівач
Норма споживання, на одну особу куб. метрів 3,3 5,4 10,5
Оплата за природний газ, на одну особу грн. 22,7007 37,1466 72,2295

норми споживання
природного газу населенням у разі відсутності газових лічильників

З .  р. Одиниця виміру Плита газова за наявності централізованого гарячого водопостачання Плита газова у разі відсутності централізованого гарячого водопостачання та газового водонагрівача Плита газова та газовий водонагрівач
Норма споживання, на одну особу куб. метрів 4,4 7,1 14,0
Оплата за природний газ, на одну особу грн. 30,27 48,84 96,31

 

пояснення
щодо норм споживання природного газу для населення в разі відсутності газових лічильників

Кабінет Міністрів України встановив норми споживання газу природного газу на одну особу населенням у разі відсутності лічильників згідно з постановою КМУ № 203 від 23.03. 2016 р. «Про норми споживання природного газу населенням у разі відсутності газових лічильників».

 

Шановні абоненти!

Звертаємо увагу, що ПАТ «Донецькоблгаз» не встановлює ні ціни, ні норми споживання природного газу. Дані повноваження знаходяться у Кабінету міністрів України.

При розрахунку тарифу на послуги розподілу природного газу застосовується «МЕТОДИКА визначення та розрахунку тарифу на послуги розподілу природного газу», затвердженна Постановою НКРЕКП № 236 від 25.02. 2016 р.

Всі дії ПАТ «Донецькоблгаз» продиктовані виключно чинною нормативною базою і знаходяться в рамках сформованого правового поля.