До уваги абонентів ПАТ «Донецькоблгаз»

Онлайн сервіси оплати за постачання і розподіл спожитого природного газу


Шановні споживачі!

ПАТ «Донецькоблгаз» пропонує вам скористатися онлайн сервісами для оплати за постачання і розподіл спожитого природного газу. Не ризикуйте своїм здоров'ям і здоров'ям своїх близьких під час пандемії.Hове на сайті

ПАТ «Донецькоблгаз» інформує, що з 01.07. 2020 року тариф на послуги розподілу природного газу для ПАТ «Донецькоблгаз» складає «0,70» грн. (без ПДВ) за 1 м3
ПАТ «Донецькоблгаз» інформує, що з 01.07. 2020 року розрахунки за постачання природного газу для бюджетних установ та організацій, що фінансуються з державного і місцевих бюджетів, промислових споживачів та інших суб'єктів господарювання здійснюються за ціною за 1 м3 – 5,379000 грн. (з ПДВ)
ПАТ «Донецькоблгаз» інформує, що з 01.06. 2020 р. по 30.06. 2020 р. розрахунки за природний газ, що реалізовується для потреб побутових споживачів здiйснюються за цiною за 1 м3 – 2,783996 грн. (з ПДВ)
ПАТ «Донецькоблгаз» інформує, що з 01.06. 2020 р. по 30.06. 2020 р. розрахунки за природний газ, що реалізовується для потреб релігійних організацій здiйснюються за цiною за 1 м3 – 2,783996 грн. (з ПДВ)
Інформаційне повідомлення для побутових споживачів щодо можливості зміни постачальника природного газу з 1 липня 2020 р.

Контрольні показання

Щоб достовірно визначити фактичний обсяг спожитого природного газу по кожному споживачеві і проводити нарахування за його використання, ПАТ «Донецькоблгаз» необхідно отримувати інформацію про показання лічильника газу.
Зняття показань лічильників газу повинні проводитися споживачем щомісяця, станом на 1 число. Передавати дані за попередній місяць необхідно з 1 по 5 число поточного місяця.
Такі заходи дозволять користувачем блакитного палива бути впевненими, що вони платять за той обсяг газу, який фактично використовували.
Передати показання лічильника можна наступними способами:

1) Подзвонивши по номерам телефонів, які зазначені на сайті ПАТ "Донецькоблгаз" (розділ "Структурнi пiдроздiли"), або на сайті УГГ; ;
2) особисто оператору (на прийомі);
3) вказавши показання лічильника газу на 1 число місяця в платіжному документі, сплаченому до 5 числа;
4) передати показання по Інтернету.

При відсутності інформації від абонента про показання газового лічильника, абонентський відділ служби обліку газу вносить на особовий рахунок абонента плановi місячні обсяги, виходячи з групи споживання, згідно Кодексу газорозподільних систем, затвердженого постановою НКРЕКПУ 30.09.2015г. №2494 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції Україна 6 листопада 2016р. № 1379/27824 (далі Кодекс).

Як проводиться контрольне зняття показань лічильника газу

Контрольне зняття показань лічильника газу - це фіксація показань лічильника представником газового господарства (контролером) у відповідному документі, які підтверджуються підписом споживача.
Контрольне зняття показань лічильників газу проводиться не менше одного разу на 6 місяців відповідно до Кодексу газорозподільних систем.
ПАТ «Донецькоблгаз» має право контролювати правильність зняття показань та оформлення споживачем платіжного документа.
Знімати контрольні показання можуть не тільки контролери. Це може зробити слюсар, майстер або інший працівник газового господарства під час проведення планово-технічного обслуговування, ремонту газового устаткування, при знятті лічильника на перевірку і ін. робіт.
Споживач повинен забезпечити доступ працівникам газового господарства до лічильника газу для зняття контрольних показань. Представники газового господарства повинні чітко вказувати мету свого візиту і на вимогу споживача пред'явити службове посвідчення.

Порядок розрахунків

Споживач зобов'язаний згідно Типового договору розподілу природного газу (Постанова НКРЕКУ від 30.09.2015г. зареєстрованого в Міністерстві юстиції Україна 6 листопада 2016р. № 1384/27829) до 10 числа місяця, наступного за звітним проводити оплату за спожитий газ.