Згiдно постанови НКРЕКП  № 1980 вiд 10.11.2016 р. для Донецької області граничний рівень плати за приєднання, що є стандартним, до газорозподільних систем на 2017 рік становить:

Типорозмір
лічильника газу

Тип
місцевості
Тип
газопроводу
Вартість
грн, без ПДВ
G 1,6 міська місцевість підземний 9 980
надземний 9 980
сільська місцевість підземний 11 170
надземний 11 170
 
G 2,5 міська місцевість підземний 9 980
надземний 9 980
сільська місцевість підземний 11 170
надземний 11 170
 
G 4 міська місцевість підземний 9 980
надземний 9 980
сільська місцевість підземний 11 170
надземний 11 170
 
G 6 міська місцевість підземний 12 180
надземний 12 180
сільська місцевість підземний 12 900
надземний 12 900
 
G 10 міська місцевість підземний 13 350
надземний 13 350
сільська місцевість підземний 15 030
надземний 15 030

Даний калькулятор визначає розмір плати за приєднання, що є стандартним (вартість послуги Оператора ГРМ з приєднання об'єкта замовника), яка передбачається в проекті Договору на приєднання до газорозподільної системи (для приєднання, що є стандартним).

Приєднання, що є стандартним - приєднання до газорозподільної системи Оператора ГРМ об'єкта замовника потужністю до 16 метрів кубічних на годину включно на відстань, що не перевищує 25 метрів для сільської та 10 метрів для міської місцевості по прямій лінії від місця забезпечення потужності до межі земельної ділянки замовника.

Порядок приєднання замовника до газових мереж
(Для фізичних осіб, фізичних осіб-підприємців та юридичних осіб)

1. Стандартне підключення

Потужність об'єкта газоспоживання до 16 м3 на годину і відстань від точки забезпечення потужності до точки приєднання не більше 10 (25) метрів у міській (сільській) місцевості.

1.1. Подача заявником в газорозподільне підприємство документів для здійснення підключення до газових мереж:

  • заява (видає газорозподільне підприємство);
  • опитувальний лист (видає газорозподільне підприємство);
  • копії документів, що визначають право власності (користування) об'єкта газоспоживання (приміщення, земельної ділянки).

1.2. Підписання договору на підключення до газових мереж

Протягом 15 днів з дня подання заявником документів для здійснення підключення до газових мереж газорозподільне підприємство надає замовнику на розгляд проект договору на підключення до газових мереж до якого додає схему зовнішнього газопостачання стандартного підключення і технічні умови на внутрішнє газопостачання об'єкта замовника. Виданий договір повинен відповідати Типовому договору на підключення до газових мереж, затвердженим постановою НКРЕ від 31.01.2013 № 76.

Технічні умови на внутрішнє газопостачання - перелік вихідних даних для проектування внутрішніх систем газоспоживання об'єкта замовника від точки приєднання до газоспоживаючого обладнання.

1.3. Підписання замовником договору на підключення до газових мереж та оплата вартості підключення згідно зі ставкою, встановленою НКРЕ.

1.4. Будівництво газорозподільним підприємством зовнішніх газових мереж (не більше 3 місяців з моменту оплати замовником вартості приєднання).

1.5. Підписання договору про надання населенню послуг з газопостачання (для фізичних осіб-населення) або договору на постачання природного газу за регульованим тарифом (для фізичних осіб-підприємців та юридичних осіб).

1.6. Підключення об'єкта замовника до газових мереж та пуск газу здійснюється не пізніше 5 робочих днів (якщо підключення не вимагає припинення газопостачання іншим споживачам) або 15 робочих днів (якщо підключення потребує припинення газопостачання іншим споживачам) після введення в експлуатацію газових мереж зовнішнього та внутрішнього газоспоживання об'єкта замовника.

Примітка. Для здійснення підключення до газових мереж замовнику необхідно підготувати свій об'єкт, а саме: виконати розробку проекту на внутрішні системи газопостачання; узгодити проект з газорозподільним підприємством;виконати будівництво (монтаж) внутрішніх газових мереж та провести введення в експлуатацію. При цьому замовник самостійно обирає організації для здійснення проектування та будівництва внутрішніх газових мереж.

2. Нестандартне підключення

Потужність об'єкта газоспоживання більше 16 м 3 на годину або відстань від точки забезпечення потужності до точки підключення більше 10 (25) метрів у міській (сільській) місцевості.

2.1. Подача замовником в газорозподільне (газотранспортне) підприємство документів для видачі технічних умов на зовнішнє газопостачання та технічних умов на внутрішнє газопостачання:

  • заяву (видає газорозподільне підприємство);
  • опитувальний лист (видає газорозподільне підприємство);
  • копії документів, що визначають право власності (користування) об'єкта газоспоживання (приміщення, земельної ділянки).

2.2. Видача газорозподільним (газотранспортним) підприємством замовнику технічних умов на зовнішнє газопостачання та технічних умов на внутрішнє газопостачання (протягом робочих 15 днів з дня подачі заявки).

2.3. Розробка замовником проектно-кошторисної документації на зовнішнє газопостачання на основі отриманих технічних умов на зовнішнє газопостачання. При цьому замовник самостійно обирає проектну організацію для виконання проекту.

2.4. Узгодження проектної документації на зовнішнє газопостачання з газорозподільним (газотранспортним) підприємством. Газорозподільне (газотранспортне) підприємство зобов'язане протягом 15 днів після подачі заяви на узгодження проектів погодити їх або повернути замовнику на доопрацювання (із обґрунтованими зауваженнями) у разі відхилення від вимог технічних умов.

Після узгодження замовник передає проектно-кошторисну документацію на зовнішнє газопостачання газорозподільному (газотранспортному) підприємству за актом прийому-передачі.

Вартість проектно-кошторисної документації на внещніх газопостачання є складовою плати за підключення.

2.5. Підписання договору на приєднання до газових мереж.

Після передачі замовником узгодженої проектно-кошторисної документації газорозподільне (газотранспортне) підприємство протягом 10 днів надає замовнику договір на приєднання до газових мереж, в якому визначає вартість, порядок, умови оплати і термін забезпечення приєднання виходячи з термінів на закупівлю відповідних товарів, робіт і послуг , обсягу виконуваних робіт і необхідних погоджень, передбачених проектно-кошторисною документацією на зовнішнє газопостачання.

2.6. Оплата замовником вартості приєднання відповідно до проектно-кошторисної документації. Замовник оплачує вартість приєднання зменшену на вартість проектно-кошторисної документації.

2.7. Будівництво газорозподільним (газотранспортним) підприємством зовнішніх газових мереж у строки, передбачені договором.

2.8. Підписання договору на поставку природного газу (фізичних осіб-підприємців та юридичних осіб) або договору на надання населенню послуг з газопостачання (для фізичних осіб-населення).

2.9. Підключення об'єкта замовника до газових мереж та пуск газу здійснюється не пізніше 5 робочих днів (якщо підключення не вимагає припинення газопостачання іншим споживачам) або 15 робочих днів (якщо підключення потребує припинення газопостачання іншим споживачам) після введення в експлуатацію газових мереж зовнішнього та внутрішнього газоспоживання об'єкта замовника .

Примітка. Для здійснення підключення до газових мереж замовнику необхідно підготувати свій об'єкт, а саме: виконати розробку проекту на внутрішні системи газопостачання; узгодити проект з газорозподільним підприємством;виконати будівництво (монтаж) внутрішніх газових мереж та провести введення в експлуатацію. При цьому замовник самостійно обирає організації для здійснення проектування та будівництва внутрішніх газових мереж.