Оберіть розділ, що вас цікавить

Хто може встановити газовий лічильник?

Встановлення лічильників газу здійснюється газорозподільним підприємством або підприємствами і організаціями, які мають необхідні ліцензії та дозвіл на виконання таких робіт. Виконавець, після встановлення лічильників, зобов'язаний видати споживачеві акт та розрахунковий документ, якщо лічильник встановлений за рахунок споживача.

Якi наслідки відмови від встановлення лічильника

Без будь яких лічильників споживання газу відповідно до Кодексу газорозподільних систем, буде розраховуватися за нормами, а саме:

  • якщо встановлена газова плита та є центральне гаряче водопостачання нарахування буде здійснюватися за нормою 9,8 куб. м.
  • якщо встановлена газова плита та відсутнє централізоване гаряче водопостачання та газового водонагрівача нарахування буде проводитись за нормою 18,3 куб. м.

Якщо до 1 січня 2018 року споживачі не погодяться на встановлення безкоштовного лічильника, або не встановлять лічильник газу власним коштом, закон зобов'язує  припинити їм постачання газу. 

Споживачі можуть за свої кошти встановити у квартирах індивідуальні прилади обліку.

Так чи нi, що згодом постачання газу без обліку буде неможливе

Відповідно до Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу», з 2018 року споживання блакитного палива можливе лише за умови його обліку за допомогою лічильників.

Коли передавати показання лічильника

Зняття показань лічильників газу повинні проводитися споживачем щомісяця, станом на 1 число. Передавати дані за попередній місяць необхідно з 1 по 5 число поточного місяця.

Такі заходи дозволять користувачем блакитного палива бути впевненими, що вони платять за той обсяг газу, який фактично використовували.

Як передавати показання лічильника

Передати показання лічильника можна наступними способами:

1) Подзвонивши по номерам телефонів, які зазначені на сайті ПАТ "Донецькоблгаз" (розділ "Структурнi пiдроздiли"), або на сайті УГГ; 
2) особисто оператору (на прийомі);
3) вказавши показання лічильника газу на 1 число місяця в платіжному документі;
4) передати показання по Інтернету.

Якщо не передати показання вчасно

При відсутності інформації від абонента про показання газового лічильника, абонентський відділ служби обліку газу вносить на особовий рахунок абонента плановi місячні обсяги, виходячи з групи споживання, згідно "Кодексу газорозподільних систем".

Чи необхідно встановлювати сигналізатор загазованості?

Газовий сигналізатор потрібен для постійного контролю наявності в повітрі природного чи чадного газу в допустимих концентраціях.

Якщо ці концентрації перевищені, тоді він спрацьовує, сигналізуючи про небезпеку, що загрожує здоров’ю чи навіть життю людини.

Наявність сигналізатора загазованості є обов’язковою умовою для споживачів природного газу, які експлуатують газові прилади з відводом продуктів згорання через димохід.