Обсяги споживання скрапленого газу (пропан-бутанова суміш), в порівнянні з постачанням мережевим газом відносно невеликі. Незважаючи на це, він є важливим паливним ресурсом для досить великої частини населення в районах, які не підключені до системи газопостачання природного газу.

Особливої ​​актуальності підвищення ефективності поставок скрапленого газу набуває в зв'язку з тим, що більша частина території Донецької області не охоплена поставками природного газу (близько 35% міського та 75% сільської місцевості).

У зв'язку з необхідністю установки газорозподільних станцій, значною віддаленістю від найближчих розподільних газопроводів і невеликою кількістю споживачів, нерідко підключення природного газу може бути неможливим або дорогим. У таких випадках необхідно шукати альтернативні джерела, одним з яких є скраплений балонний газ.

Основна особливість зріджених вуглеводневих газів, це зберігання і транспортування в рідкому, а використання в газоподібному стані. При звичайних умовах вуглеводневі гази знаходяться в газоподібному стані, а при незначному підвищенні тиску без зміни температури перетворюються в рідину. Тому важливо пам'ятати правила користування газобалонними установками.

Для транспортування, зберігання і роздачі пропан-бутанової суміші споживачам використовуються побутові газові балони, об'ємом 5, 27 і 50 літрів.

Використання зрідженого вуглеводневого газу в якості палива дозволяє газифікувати не тільки абонентів приватного сектора, але і багатоповерхового житла, а також промислові комунально-побутові підприємства.

Оскільки пропан-бутанова суміш є пальним і вибухонебезпечною речовиною, щодо його експлуатації діє ряд строгих обмежень

 

З огляду на тенденцію розвитку газифікації зрідженим газом на сьогоднішній день, одним з основних видів діяльності компанії є:

  • оптова реалізація скрапленого газу споживачам автомобільним транспортом;
  • роздрібна реалізація скрапленого газу через власні автомобільні газозаправні станції (АГЗС) і в побутових балонах;
  • надання послуг зі зберігання зрідженого газу;
  • виконання комплексу робіт з постачання зрідженим газом в тому числі проектування, монтаж і приймання газобалонних установок.

Для вирішення основних завдань з реалізації, зберігання та постачання скрапленого газу , з питань проектування та монтажу газобалонних установок можна звертатися в управління по газопостачанню та газифікації ПАТ «Донецькоблгаз».