Згідно пункта 8 глави 2 розділу XII Кодексу газотранспортної системи ПАТ «Донецькоблгаз» оприлюднює звіт за 2019 рік про точність середньодобового прогнозування відборів/споживання природного газу, що не вимірюються щодобово.

Відсоток споживачів, що не є побутовими, лічильники природного газу яких не забезпечені засобами дистанційної передачі даних станом на 31.12. 2019 р. становить 70,8%;

Відсоток обсягів споживання споживачами, що не є побутовими та лічильники природного газу яких не забезпечені засобами дистанційної передачі даних станом на 31.12.2019 р. становить 15,7%;

Для підвищення точності прогнозування у 2019 році ПАТ «Донецькоблгаз» було запроваджено наступні заходи: 

  • Розрахунок прогнозів відборів/споживання, що не вимірюються щодобово, проводився на підставі статистики місячних відборів/споживання за попередні три роки та враховує зміни температури навколишнього природного середовища, профілі споживання, дні тижня, сезон відпусток та інші параметри, що впливають на добовий відбір/споживання.
  • Проводився порівняльний аналіз обсягів споживання споживачами, що не є побутовими, за показниками аналогічних об`єктів, періодів по диференційним ознакам.
  • Застосувались довгострокові та короткострокові метеопрогнозі, що включають метеорологічні параметри при прогнозуванні.

Для підвищення точності прогнозування у 2020 році ПАТ «Донецькоблгаз» планує запровадити наступні заходи: 

  • Продовження забезпечення організації та облаштування на власних комерційних вузлах обліку засобів дистанційної передачі даних (для власників комерційних вузлів обліку (крім побутових споживачів із річним споживанням до 10 тис. м куб.; крім власників комерційних вузлів обліку природного газу з лічильниками типорозмірів G-1,6, G-2,5, G-4, G-6 та річний обсяг обліку природного газу яких менше 10 тис. м куб.).
  • Впровадження регулярного контролю точності прогнозування в розрізі споживачів, що не є побутовими, ВОГ яких не обладнаний засобами дистанційної передачі даних. Статистичний аналіз отриманої інформації та аудит відхилень від прогнозів.

Оператор ГРМ ПАТ "Донецькоблгаз" відповідно до положень Кодексу газотранспортної системи інформує про точність середньодобового прогнозу споживання природного газу, споживачів, що не вимірюються щодобово у порівнянні з фактичними даними