Безпека під час використання газу – понад усе

Для забезпечення безпечного функціонування об’єктів системи газопостачання в період проведення бойових дій на території Донецької області фахівці ПАТ «Донецькоблгаз» прикладають величезні зусилля і забезпечують виконання заходів, спрямованих на підтримку надійної роботи системи газопостачання, оперативних відключень і локалізації аварійних ситуацій.

За час проведення бойових дій в Донецькій області з 2014 р. по теперішній час було пошкоджено велика кількість газопроводів та споруд на них. При ліквідації наслідків бойових дій в зоні обслуговування ПАТ «Донецькоблгаз» нашими фахівцями було проведено:

  • ремонт ділянок газопроводів – загальною довжиною понад 115 км.;
  • ремонт-реконструкції ШРП – 15 од.;
  • капітальний ремонт пошкоджених будівель ГРП – 31 од.;
  • заміна пошкоджених засувок – 16 од.;
  • відновлення засобів електрохімічного захисту – 7 од.

Однією з напружених точок є міста Мар’їнка та Красногорівка, які знаходяться біля м. Донецьк.

В результаті бойових дій, які розпочалися у липні 2014 р., система газопостачання міст Мар’їнка та Красногорівка була неодноразово пошкоджена, у тому числі підвідний надземний розподільний газопровід високого тиску до міст Мар’їнка та Красногорівка, підключений від ГРС м. Мар’їнка.

Виконання ремонтних робіт унеможливлювалось через постійні обстріли.

У продовж 2014 - 2015 років фахівцями Мар’їнського відділення Красноармійського управління по газопостачанню та газифікації (УГГ) ПАТ «Донецькоблгаз» виконувалися ремонтні роботи з усунення пошкоджень. У січні 2015 р. була зроблена спроба пуску газу до сталевого відремонтованого газопроводу, але бойові дії завадили виконанню робіт.

У період з 17.12. 2015 р. по 05.06. 2016 р. Мар’їнським відділенням Красноармійського УГГ були виконані роботи по заміні надземної частини газопроводу на підземну з укладанням поліетиленових труб, загальна протяжність знов змонтованого газопроводу склала 3,2 км.

Виконання проектних та будівельно-монтажних робіт взяло на себе ПАТ «Донецькоблгаз», виконав ці роботи за власні кошти.

Не менш тяжке становище у м. Торецьк (раніше м. Дзержинськ) з прилеглими населеними пунктами, які знаходяться в безпосередньої близькості до лінії розмежування, де зафіксовано близько 200 пошкоджень систем газопостачання.

Газопостачання смт. Дружба м. Торецьк неодноразово відключалося та відновлювалось. 21 липня 2014 р. осколками був пробитий газопровід високого тиску діаметром 100 мм, який транспортував газ до смт. Дружба м. Торецьк. Від газопостачання було відключено 369 житлових будинків та опалювальна котельня школи № 7.

В грудні 2014 р. газопостачання в селищі припинилося в результаті пошкодження газопроводу високого тиску, який подавав газ до смт. Дружба та знаходився частково на території непідконтрольній державній владі України.

Дзержинським міськвиконкомом та ПАТ «Донецькоблгаз» було прийняте рішення про будівництво газопроводу середнього тиску від ГРП-20 смт. Північне (раніше смт. Кірове) до ГРП-39 смт. Дружба м. Торецьк довжиною 2,4 км, який з’єднав систему газопостачання міста і селища від ГРС м. Торецьк.

Роботи по відновленню газопостачання були виконані у стислі строки в листопаді - грудні 2015 р. за 21 день силами Торецького відділення Костянтинівського УГГ та за участю бригад структурних підрозділів ПАТ «Донецькоблгаз», а саме Слов'янського УГГ та Краматорського УГГ.

Крім того, ПАТ «Донецькоблгаз» було прийнято рішення побудувати та ввести в експлуатацію газопровід середнього тиску діаметром 350 мм від ГРС м. Торецьк до ГРП-23 селища Новгородське. Таким чином це дало змогу не відключати від газопостачання 3 800 абонентів, 10 комунально - побутових об’єктів та НВО "Інкор і К°".

Також для стабільної роботи системи газопостачання селища Новгородське реконструювали ділянку газопроводу низького тиску по вул. Комсомольська з переобладнанням його в газопровід середнього тиску з встановленням 38 надомних регуляторів тиску, відновили газопостачання ГРП-26 та ГРП-31. Вищезазначені роботи було здійснено в вересні - жовтні 2015 р. за рахунок ПАТ «Донецькоблгаз».

У 2016 році на замовлення Авдіївської міської ради Донецької області ПАТ «Донецькоблгаз» у стислі терміни, лише за 1,5 місяці, була виконана проектно-кошторисна документація по «Будівництву підвідного газопроводу високого тиску від ГРС смт. Очеретине до м. Авдіївка». Отримано позитивний експертний звіт № 05-0971-16 від 09.09. 2016 р., виданий філією ДП «УКРДЕРЖБУДЕКСПЕРТИЗА» у Донецькій області.

17 листопада 2017 року ПАТ «Донецькоблгаз» уклало договір з генеральним підрядником будівництва на виконання робіт з будівництва ділянки підвідного газопроводу високого тиску від ГРС смт. Очеретине до м. Авдіївка, який має забезпечити потребу мешканців міста і семи довколишніх сіл у природному газі. В цей же день, наші фахівці приступили до виконання зварювальних робіт. Нам, як субпідряднику, була доручена найбільш складна ділянка будівництва, протяжністю 3,422 км діаметром 280 мм.

Лише за 30 робочих днів працівниками ПАТ «Донецькоблгаз» було зварено, випробувано і покладено у траншею трубопроводу загальної довжиною 4,074 км, а це майже 30% від усього обсягу будівництва об’єкту.

Особливо хотілося відзначити великий внесок працівників Костянтинівського УГГ (Авдіївська ділянка), які під обстрілами і, не дивлячись на несприятливі погодні умови, працювали без вихідних повний світловий день, а іноді і при світлі ліхтаря, роблячи все можливе, задля скорішого відновлення газопостачання більше 20 тисяч мешканців (12,6 тис. абонентів) м. Авдіївки і семи сіл Ясинуватського району.

ПАТ «Донецькоблгаз» і надалі залишається на варті безпечного та безаварійного газопостачання споживачів Донецької області.

Шановні абоненти

ПАТ «Донецькоблгаз» доводить до Вашого відома, що постанова КМУ від 4 березня 2002 р. № 256 «Про затвердження Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенцій з державного бюджету» втратила чинність з 01.01.2020 року.

Звертаємо Вашу увагу на те, що на сьогодні повністю діють Постанова КМУ від 17 квітня 2019 р. № 373 «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу у грошовій формі» та Постанова КМУ від 21 жовтня 1995 р. № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива» зі змінами та доповненнями. Згідно даних Постанов:

  • за отриманням інформації з будь-яких питань, пов’язаних з призначенням житлової субсидії, одержувачі субсидії звертаються до структурних підрозділів з питань соціального захисту населення.
  • за отриманням інформації про спожиті послуги, нараховані суми за послуги, розмір заборгованості (переплати) одержувачі житлової субсидії звертаються до управителів, об’єднань, виконавців комунальних послуг.
  • за отриманням інформації про операції, здійснені за обліковим записом одержувача житлової субсидії щодо перерахування коштів управителям, об’єднанням, виконавцям комунальних послуг, одержувачі субсидії звертаються до АТ “Ощадбанк”. Інформація надається в порядку, визначеному АТ “Ощадбанк”.

ПАТ «Донецькоблгаз» інформує, що:

  • у зв’язку з чисельними зверненнями до ПАТ «Донецькоблгаз» громадян щодо не отримання субсидії або пільги у грошовій безготівковій формі наголошуємо, що наше підприємство не здійснює їх призначення, нарахування та фінансування. Також звернення громадян про те, що «УСЗН призначило субсидію та включило абонента до реєстру фінансування, а ПАТ «Донецькоблгаз» не врахував оплату на особовому рахунку з причин, не укладання договору з АТ «Ощадбанк» або невірно наданої інформації» не відповідає дійсності, так як реєстри фінансування з переліком абонентів та особових рахунків ПАТ «Донецькоблгаз» також отримує через електрону платформу АТ «Ощадбанк», заява-приєднання до публічної пропозиції (Договір) з АТ «Ощадбанк» укладена та діє. У разі зіткнення громадян з такими випадками ПАТ «Донецькоблгаз» рекомендує відразу звертатися безпосередньо до місцевих та районних УСЗН та з’ясовувати чи вірно вказана інформація по Ваших особових рахунках в реєстрах, які подають УСЗН до Мінсоцполітики та АТ «Ощадбанк». Найчастіша помилка це не вірно вказаний код ЄДРПОУ нашого підприємства (ЄДРПОУ ПАТ «Донецькоблгаз» 03361075).
  • згідно Постанови КМУ від 21 жовтня 1995 р. № 848, за рішенням комісії надання раніше призначеної житлової субсидії припиняється за поданням структурного підрозділу з питань соціального захисту населення, управителів, об’єднання, виконавців комунальних послуг або за рішенням структурного підрозділу з питань соціального захисту населеннята на вимогу структурного підрозділу з питань соціального захисту населення, який призначив житлову субсидію, сума надміру перерахованої (виплаченої) житлової субсидії повертається громадянином, а сума житлової субсидії, яка надавалася не у грошовій формі, повертається управителем, об’єднанням, виконавцем комунальних послуг шляхом зняття відповідних сум з особових рахунків отримувачів субсидії.

Відповідно дані дії призводять до виникнення або зростання заборгованості за постачання та послуги розподілу природного газу.

ПАТ «Донецькоблгаз» просить кожного абонента уважно слідкувати за фактом припинення раніше призначеної житлової субсидії або пільги за рішенням УСЗН, своєчасно здійснювати звіряння розрахунків у відповідному УГГ ПАТ «Донецькоблгаз», оплату наданих послуг та не допускати виникнення заборгованості !

Якість газу - це відповідність його фізико-хімічних показників встановленим нормативним документам.

Зокрема, норми регулюють такi показники, як теплотворность, граничний вміст кисню, домішок, інтенсивність запаху, тощо. 

Фізико-хімічні показники природного газу мають відповідати параметрам чинного міждержавного ГОСТу 5542-87 «Гази горючі природні для промислового та комунально-побутового призначення».

ПоказникНорма
1. Теплота згоряння нижча, МДж/м3 (ккал/м3), при 20°С 101,325 кПа, не менше 31,8 (7600)
2. Число Воббе вище, МДж/м3 (ккал/м3) 41,2-54,5 (9850-13000)
3. Допустиме відхилення числа Воббе від номінального значення, %, не більше 5
4. Масова концентрація сірководню, г/м3, не більше 0,02
5. Масова концентрація меркаптанової сірки, г/м3, не більше 0,036
6.  Об'ємна частка кисню, %, не більше 1,0
7. Маса механічних домішок у 1 м3, г, не більше 0,001
8. Інтенсивність запаху газу при об'ємній частці 1% у повітрі, бал, не менше 3