ПАТ «Донецькоблгаз» інформує про завершення своєї частини роботи по будівництву підвідного газопроводу до м. Авдіївка згідно договору субпідряду.

Будівництво газопроводу в м. Авдіївка Донецької області, згідно повідомлень керівництва Донецької ОВГА, мало завершитися до Дня Незалежності України 2017 року. Потім терміни завершення будівництва були перенесені на жовтень 2017 року. Однак навіть в листопаді 2017 року будівництво було далеко від завершення. З огляду на сумну динаміку будівництва газопроводу, усвідомлюючи соціальну відповідальність перед жителями регіону і наближення опалювального сезону, ПАТ «Донецькоблгаз» вирішило взяти активну участь в будівництві. На виконання цього рішення 17 листопада 2017 р. ПАТ «Донецькоблгаз» уклало договір субпідряду з генеральним підрядником будівництва ТОВ «Теплоенергокомплект» на виконання робіт з будівництва підвідного газопроводу високого тиску від смт. Очеретине до м. Авдіївка, який так необхідний жителям Авдіївки і семи прилеглих сіл. В цей же день наші фахівці негайно приступили до виконання зварювальних робіт.

Нам, як субпідряднику, була доручена найбільш складна ділянка будівництва протяжністю 3 422 м, яка проходить в безпосередній близькості від зони активних бойових дій і на найбільш складному географічному місці будівництва.

Незважаючи на повну відсутність фінансування і той факт, що ділянка будівництва зазнавала неодноразових артилерійських обстрілів, з огляду на наближення холодів, ПАТ «Донецькоблгаз» прийняло рішення продовжувати роботи, і 01 грудня 2017 року було укладено угоду на виконання додаткових робіт з будівництва ділянки газопроводу протяжністю близько 494 метрів (з виконанням ряду допоміжних робіт).

05 січня 2018 року фахівці ПАТ «Донецькоблгаз» закінчили роботи, передбачені договором субпідряду (з урахуванням додаткових робіт) і виконали взяті на себе зобов'язання в повному обсязі. ПАТ «Донецькоблгаз» могло виконати роботи значно раніше, але з огляду на затримки з постачанням матеріалів з боку генпідрядника, терміни завершення робіт були перенесені.

За 30 робочих днів нами був зварений, випробуваний і покладений в траншею газопровід загальної довжиною 4 074 м., що становить понад 30% всієї протяжності нового газопроводу.

Особливо хотілося відзначити великий внесок працівників Костянтинівського УГГ (Авдіївська ділянка) ПАТ «Донецькоблгаз», які під обстрілами і, незважаючи на несприятливі погодні умови, працювали без вихідних повний світловий день, а іноді і при світлі ліхтаря, роблячи все можливе, щоб жителі м. Авдіївки і семи прилеглих сіл Ясинуватського району, а це понад 12,5 тис. абонентів (більше 20 тис. чоловік), змогли знову отримати всі блага блакитного палива і обігріти свої будинки в період холодів.

Вважаємо важливим також відзначити, що станом на 05.01. 2018 р. ПАТ «Донецькоблгаз» не отримало від генерального підрядника ні копійки за виконані роботи. При цьому головне наше занепокоєння полягає в тому, що незважаючи на зусилля ПАТ «Донецькоблгаз», будівництво газопроводу не завершено і жителі Авдіївки, як і раніше, залишаються без газопостачання.

Будівництво підвідного газопроводу до м. Авдіївка